Google i spółka polują na młodych

Google, Yahoo, Microsoft, Intel i inni giganci zatrudniają coraz młodszych pracowników - wszytko po to, aby wyjść na przeciw, temu co nowe.

Yahoo utworzył na Uniwersytecie w Berkeley specjalny kampus. Podobnie postąpił Intel, a Yahoo otworzył dwa specjalne kampusy w Barcelonie i Santiago.

- Po prostu szukamy nowych talentów - podsumowuje Bradley Horowitz, wice-prezydent Yahoo.

W utworzonych przez Yahoo laboratoriach inżynierowie firmy pracują wraz ze studentami. Takie przekazanie, nie tylko know-how, ale i odpowiednich technologii jest jedynie możliwe dzięki współpracy z wielkimi firmami internetowymi.

Także Microsoft bryluje w pomocy dla młodych - 25 milionów dolarów zostało przeznaczone na same projekty pokroju: multimedialne programy umożliwiające poznanie twórczości Szekspira. Od 2003 roku Microsoft jest sponsorem Imagine Cup - zawodów młodych wynalazców i informatyków.

Reklama

Nic nie jest jednak charytatywne - giganci wiedzą, że uczelnie są kuźnią młodych talentów. Talentów, które trzeba wyławiać jak najwcześniej. W końcu Bill Gates, jak i wielu innych tuzów nowych technologii nigdy studiów nie skończyli - liczy się tylko talent.

INTERIA.PL/AFP
Dowiedz się więcej na temat: Intel | Microsoft | Google | Yahoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy