Google Lens - szykuje się przydatna zmiana dla Chrome’a

Google Lens, czyli bardzo przydatne narzędzie znane już użytkownikom Androida, trafi w końcu do przeglądarki internetowej. Lens będzie miało takie same właściwości jak na smartfonie. Google Lens zostanie zaimplementowane do przeglądarki Google Chrome w „nadchodzących miesiącach”.

Google Lens już od dłuższego czasu ułatwia życie użytkownikom smartfonów z systemem Android. Narzędzie posiada funkcje zaznaczania tekstu na zdjęciu, by móc go skopiować lub wyszukać wyników w internecie. Oprócz tego Lens służy do identyfikacji rzeczywistych przedmiotów. Wystarczy sfotografować interesującą nas rzecz.

Google podczas wydarzenia Search On ogłosiło, że narzędzie Lens trafi do przeglądarki Chrome. W tym przypadku funkcja pozwoli na wybranie tekstu, zdjęcia i nagrania wideo na stronie internetowej. Lens zeskanuje zaznaczone treści i wyszuka je w tej samej karcie. W dodatku, Lens rozpozna konkretne obiekty wewnątrz zdjęcia. Wcześniej Google wyszukiwało całą fotografię, a teraz przeglądarka rozpozna i wyszuka zaznaczoną przez użytkownika część obrazu lub konkretną rzecz, która się na nim znajduje.

Reklama

To nie koniec zmian, jakie wprowadzi Google. Lens na Androidy zostanie opatrzone w całkowicie nową i przydatną funkcję. Będzie można zadawać pytania aplikacji dzięki Multitask Unified Model (MUM). Przykładowo, jeśli znajdziesz wzór na koszulce, który Ci się spodoba, ale nie będziesz chciał koszulki, lecz bluzę, to będziesz mógł wpisać "bluza z tym wzorem" i wyskoczą na ekranie stosowne wyniki.

Google nie podało dokładnej daty, kiedy Lens trafi do przeglądarki, a MUM na Androida. Wiadomo jedynie, że odbędzie się to w "nadchodzących miesiącach".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Lens | android | Google Chrome

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy