Reklama

Hotspot WiFi do wynajęcia

Nie ma lepszej pory na podróże niż wakacje. Trudno jednak pozostać w kontakcie, jeśli za każdy wysłany megabajt w roamingu trzeba płacić krocie. Dlatego rozwiązanie, które pozwoli swobodnie korzystać z internetu podczas wyjazdów, niezależnie od ilości przekraczanych granic, mogłoby być bardzo przydatne. Nowa usługa Tep Wireless nie jest idealna, ale zmierza w dobrym kierunku.

Wypożyczanie urządzeń mobilnych brzmi lekko abstrakcyjnie, jednak tym właśnie zajmuje się brytyjska firma Tep Wireless. Od niedawna można także u nich wypożyczyć przenośny hotspot WiFi, który zapewni internet w każdym kraju Europy. Z dostawą w dowolne miejsce Starego Kontynentu lub do odbioru na brytyjskim lotnisku.

Założenie jest dość proste - Tep Wireless zapewnia dostęp do internetu w dowolnym kraju Europy, klientowi pozostaje jedynie połączyć się z hotspotem WiFi i nie przejmować się więcej roamingiem. No i oczywiście zapłacić. I tu pojawia się zasadniczy problem - za 5 dni dostępu do internetu w każdym kraju Europy z limitem transferu 1 GB zapłacić należy 35 funtów. Trochę drogo, nawet jak na brytyjskie warunki.

Reklama

Generalnie pomysł świetny, ale eliminacja konieczności żonglowania miejscowymi kartami SIM z przedpłaconym internetem nie jest warta takich pieniędzy. Ciekawe czy ten pomysł Tep Wireless przetrwa do następnego sezonu turystycznego.

Usługa Tep Wireless w skrócie:

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: hotspot | wakacje | bezprzewodowy | internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy