Hybrydowe zegarki: idealne połączenie tradycji z nowoczesnością

Dostęp do kalendarza online, stoper, datownik czy możliwość otrzymywania inteligentnych powiadomień. Smartwatche bez wątpienia charakteryzują się wysoką funkcjonalnością, trudno jednak ukryć, że ich design zazwyczaj pasuje przede wszystkim do stroju sportowego. Garnitur, garsonka czy strój w stylu smart casual wymagają całkiem innych dodatków. Zegarek hybrydowy to rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą rezygnować ze swojego stylu i wyjątkowego wzornictwa, ale zależy im na dostępie do nowoczesnych technologii.

article cover
materiały promocyjne

Dotykowy wyświetlacz, dostęp do wielu sportowych funkcji, zdalna obsługa aplikacji do odsłuchiwania muzyki czy nawet możliwość odpisywania na wiadomości. Poszczególne modele smartwatchy posiadają także możliwość personalizacji tarczy, tak aby jak najbardziej przypominać klasyczne zegarki. Wciąż jednak nie jest to wystarczające rozwiązanie dla tych, którzy są przywiązani do klasycznego wzornictwa. Zegarek hybrydowy to rozwiązanie, które swoim wyglądem nie odbiega niczym od znanych od lat czasomierzy. Jego wnętrze skrywa jednak o wiele więcej.

Zegarek hybrydowy - jak wygląda?

Zegarki hybrydowe to rozwiązanie dla tych, którzy klasyczny wygląd stawiają sobie za priorytet. Na pierwszy rzut oka czasomierz swoim wyglądem przypomina tradycyjne modele. Posiada znaną wszystkim tarczę oraz analogowe wskazówki. Użytkownik może zdecydować także o wyborze rodzaju bransolety czy paska, które może dostosować do swoich preferencji.  Prawdą jest, że smartwatche również mają możliwość personalizacji paska - zamiast gumowego, odpornego na pot i wodę, można wybrać skórzany lub metalowy. Warto jednak pamiętać, że koperta wciąż będzie miała sportowy design, który nie będzie pasował do wszystkich stylizacji.

Dostępny na rynku katalog modeli jest bardzo szeroki. Szerokie portfolio zegarków hybrydowych znajdziemy w sklepie zegarek.net. Sprzedawca oferuje użytkownikom zarówno marki modowe, które proponują tego typu czasomierze, jak i marki szwajcarskie z historią zegarmistrzowską, które zdecydowały się wejść w nowy segment produktów.

Jak ładować zegarek hybrydowy?

Największy problem z jakim borykają się właściciele smartwatchy to żywotność baterii. Niektóre modele wytrzymają bez ładowania nawet 6 dni. Należy jednak pamiętać, że im więcej funkcji obsługujemy przy pomocy czasomierza, tym krótszy czas pomiędzy kolejnymi ładowaniami. Duża ilość obsługiwanych aplikacji (np. sterowanie muzyką, odbieranie połączeń i powiadomień push z mediów społecznościowych) może oznaczać konieczność ładowania co kilkanaście godzin.

Pod tym względem zegarek hybrydowy znacznie przewyższa wspomniane mechanizmy. Jest bowiem zasilany klasyczną baterią zegarkową. Nie trzeba jej podłączać do zasilania co kilka dni, ale wymaga wymiany co pewien czas - najczęściej co kilka miesięcy. Takie rozwiązanie to dla właściciela pewność, że jego czasomierz nie rozładuje się w najważniejszym momencie dnia.

Jakie funkcje ma zegarek hybrydowy?

Możliwości technologiczne zegarków hybrydowych są zbliżone do znanych i lubianych smartwatchy. Do sterowania zazwyczaj używa się przycisków, jednak coraz częściej dostępne są hybrydy z wyświetlaczem dotykowym.

Obok znanego wszystkim licznika kroków, w zegarku hybrydowym można znaleźć także licznik spalonych kalorii czy pomiar tętna. Urządzenia mają także możliwość ustawienia budzika czy innych przypomnień. Bezprzewodowa łączność bluetooth pozwala użytkownikom na synchronizację zegarka z telefonem oraz dostęp do funkcji smart przy pomocy aplikacji.

Dla kogo jest zegarek hybrydowy?

Smartwatche mimo swojej funkcjonalności nie pasują do garnituru czy wieczorowego stroju. Zegarki hybrydowe to alternatywa, która zadowoli ludzi poszukujących kompromisu pomiędzy dobrym wyglądem a nowoczesnym rozwiązaniami technologicznymi. Wśród szerokiej gamy modeli dostępnych na rynku znajdziemy wzory idealne zarówno dla eleganckich kobiet, jak i dla mężczyzn, którzy szukają niebanalnych dodatków do garnituru.

Prezentacja partnera

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas