Reklama

Ile zarabia polski informatyk?

Ile wynosi średnia pensja w branży IT? "Życie Warszawy" podaje, że jest jest to około 6250 zł brutto. Kto zarabia najwięcej?

Dziennik "Życie Warszawy", powołując się na raport firmy konsultingowej Sedlak & Sedlak, podaje średnie wynagrodzenie na różnych szczeblach branży IT. Jak się okazuje, dyrektorzy mają co miesiąc otrzymywać średnio około 9917 zł (wynagrodzenie brutto), menedżerowie średniego szczebla zarządzania 6771 zł, a specjaliści około 3550 zł.

Widać wzrost płac w stosunku do ubiegłego roku. Z raportu firmy wynika, że połowa dyrektorów co miesiąc otrzymywała między 8 a 12 tys. zł. Dziennik podaje, że 58 proc. specjalistów otrzymywało między 2 a 4 tys. zł. Natomiast specjalista informatyk, zajmujący się konsultingiem i wdrożeniami, miał otrzymać 3944 zł. Ich koledzy z działów projektowo-programistycznych mogli pochwalić się podobnym wynagrodzeniem.

Reklama

Wzrost średniego wynagrodzenia w polskiej branży IT jest spowodowany ciągle rosnącym boomem na nowe technologie oraz próbą zatrzymania odpływu informatyków do zagranicznych krajów.

INTERIA.PL/Życie Warszawy
Dowiedz się więcej na temat: informatyka | firmy | dziennik

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy