Imagine Cup 2011- rejestracja otwarta!

Rozpoczęła się rejestracja do tegorocznej edycji największego konkursu technologicznego na świecie - Microsoft Imagine Cup 2011.

Rejestracji można dokonać poprzez stronę internetową www.imaginecup.pl. Finały światowe dziewiątej już edycji konkursu odbędą się w lipcu 2011 roku w Nowym Jorku (USA). Do poprzedniej edycji Imagine Cup zgłosiło się blisko 3500 studentów z polskich uczelni, którzy mieli okazję zademonstrować swoją kreatywność, talent oraz umiejętność pracy w grupie. Każdy ma szanse wziąć udział w tym wyjątkowym konkursie - doświadczyć jego niezwykłej atmosfery i zawalczyć o najwyższe nagrody. Wszyscy zainteresowani konkursem mogą już przystąpić do rejestracji, która jest prowadzona za pośrednictwem specjalnej strony internetowej - www.imaginecup.pl.

Dziewiąta edycja konkursu Imagine Cup, którego światowe finały odbędą się w Nowym Jorku, obejmuje pięć kategorii głównych:

- Projektowanie Oprogramowania (Software Design), w której należy stworzyć aplikację wykorzystując do tego między innymi technologie .Net Framework, Silverlight i możliwości Windows Azure czy Windows Phone 7. Zwycięska drużyna odbierze czek na sumę 25 000 dolarów.

- Projektowanie Systemów Wbudowanych (Embedded Development), w której zespoły mają

za zadanie opracowanie rozwiązania w oparciu o Windows Embedded Compact 7. Główna nagroda za zajęcie pierwszego miejsca to 25 000 dolarów.

- Projektowanie Gier (Game Design), której celem jest stworzenie gry. Studenci mogą wybrać jedną z platform, takich jak komputer PC, konsola Xbox 360, przeglądarka internetowa oraz telefon komórkowy. Główna nagroda w tej kategorii wynosi 8 000 dolarów.

Reklama

- Media Cyfrowe (Digital Media), gdzie maksymalnie dwuosobowe zespoły muszą stworzyć film internetowy poruszający tematykę tegorocznego przesłania Imagine Cup.

- Technologie Informatyczne (IT Challenge), sprawdzające wiedzę i praktyczne umiejętności studentów pod względem tworzenia, wdrażania i nadzorowania systemów IT, które będą wydajne, funkcjonalne, stabilne i bezpieczne.

- Imagine Cup to bez wątpienia wyjątkowa inicjatywa. Energia i pasja do nowych technologii,

jakie jej towarzyszą są niezwykłe. Są dla nas zarówno nagrodą za organizację tego wydarzenia,

ale też inspiracją dla naszej firmy - powiedział Dariusz Piotrowski, dyrektor działu Developers

& Platform Group w polskim oddziale firmy Microsoft.

Wzorem poprzednich edycji Imagine Cup, również i ta odbędzie się pod hasłem: "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga rozwiązać najtrudniejsze problemy ludzkości". Te problemy zostały zidentyfikowane w ośmiu punktach przez Organizację Narodów Zjednoczonych stanowiących Milenijne Cele Rozwoju. Są to:

1. Zlikwidowanie skrajnego ubóstwa i głodu;

2. Zapewnienie powszechnego nauczania na poziomie podstawowym;

3. Wspieranie zrównoważenia w prawach mężczyzn i kobiet oraz wzmocnienie pozycji kobiet;

4. Zmniejszenie wskaźnika umieralności dzieci;

5. Poprawa stanu zdrowia kobiet ciężarnych i położnic;

6. Zwalczanie AIDS, malarii i innych chorób;

7. Zapewnienie stanu równowagi ekologicznej środowiska;

8. Rozwijanie i wzmacnianie światowego partnerstwa w sprawach rozwoju.

Nowy Jork będzie gospodarzem finałów światowych Imagine Cup 2011. W trakcie gali zamykającej finały ostatniej edycji konkursu, która odbyła się w Warszawie na początku lipca tego roku, przedstawiciele miasta Nowy Jork odebrali sztandar organizatora z rąk Waldemara Pawlaka, wicepremiera i ministra gospodarki w polskim rządzie, oraz Jacka Murawskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału firmy Microsoft.

Organizowane przez polski oddział finały światowe Imagine Cup 2010 zgromadziły ponad 400 finalistów z blisko 70 państw na świecie. W kategorii Projektowanie Oprogramowania zwyciężył zespół Skeek z Tajlandii, który opracował projekt eyeFeel ułatwiający osobom z problemami słuchu efektywne komunikowanie się z osobami słyszącymi.

- Udział w Imagine Cup był dla nas niesamowitym doświadczeniem i jesteśmy dumni że mogliśmy być częścią tego wydarzenia," - mówił Pichai Sodsai z zespołu Skeek po otrzymaniu nagrody.

- Zawsze interesowałem się technologiami, ale dopiero teraz miałem możliwość zrealizowania całościowego projektu, od pomysłu aż do gotowego rozwiązania. To była trudna rywalizacja,

ale nasza praca i pomysł zostały dostrzeżone. Zwycięstwo w konkursie Microsoft Imagine Cup jest dla nas naprawdę wielkim wyróżnieniem - dodał Sodsai.

Polskie zespoły startujące w Imagine Cup 2010 również odniosły prestiżowe zwycięstwa. Wszystkie trzy najwyżej rozstawione miejsca w kategorii specjalnej Internet Explorer 8 Award zostały zajęte

przez drużyny reprezentujące polskie uczelnie wyższe:

" Rhea z Politechniki Białostockiej na miejscu pierwszym;

" LittleRitle z Politechniki Poznańskiej na miejscu drugim;

" CieszakTeam z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie na miejscu trzecim.

- Imagine Cup to konkurs, który nie tylko daje możliwość zaprezentowania swojego projektu.

Jest to przede wszystkim okazja do nauki i zdobycia nowych doświadczeń," - powiedziała Joanna Wacław z zespołu Rhea z Politechniki Białostockiej.

Od trzech lat krajowa edycja Imagine Cup jest organizowana w ścisłej współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego w Warszawie i pod honorowym patronatem Ministerstwa Gospodarki.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Nowy Jork | Microsoft | "Imagine" | Imagine
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy