Inea zaczęła oferować dostęp do Internetu z prędkością aż 10 Gb/s

Nie ma takiego pojęcia, jak za szybki Internet. Inea postanowiła jeszcze bardziej podnieść poprzeczkę i oferuje najszybszy dostęp do globalnej sieci w Polsce i dużej części Unii Europejskiej.

Niedawno firma UPC i Multimedia jako pierwsze zaczęły oferować w Warszawie, chociaż w ograniczonym zasięgu, dostęp do sieci z prędkością 1 Gb/s. Tymczasem 10 Gb/s to już istny kosmos. Z taką prędkością możemy w zaledwie kilka sekund wysłać lub ściągnąć kilka filmów w jakości 4K.

Na razie klientami Inea mogą stać się tylko mieszkańcy Wielkopolski, ale w przyszłym roku firma ma plany zwiększyć zasięg na województwo Mazowieckie i Świętokrzyskie. Dostawca informuje, że usługę dostępu do Internetu z prędkością 10 Gb/s w tej chwili może ok. 30 tysięcy mieszkańców Poznania, a do końca roku już całe miasto.

Reklama

Niestety, takie dobrodziejstwo nie jest tanie. Inea liczy sobie za usługę najszybszego dostępu do sieci w Polsce aż 399 złotych, więc oferta raczej skierowana jest do firm, które będą w stanie taki potencjał wykorzystać i na nim zarobić.

Jeśli usługa będzie cieszyła się dużą popularnością, to do gry o rozwój tego typu usług zaczną włączać się inni operatorzy, dzięki czemu konkurencja powinna sprawić, że taki szybki dostęp do sieci zacznie tanieć i być powszechniej dostępny.

Źródło: GeekWeek.pl/Inea / Fot. Pexels

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy