Intel Business Challenge Europe 2012 - więcej czasu na wysłanie projektu
Termin nadsyłania projektów do konkursu Intel Business Challenge Europe 2012 został wydłużony o 3 tygodnie. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 maja.
- Ze względu na duże zainteresowanie uczestników i liczne zgłoszenia, jakie wpłynęły w ostatniej chwili, zdecydowaliśmy się dać szansę większej grupie europejskich młodych przedsiębiorców podjęcia się tego wyzwania- mówi Michał Dżoga, Intel corporate affairs manager. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 28 maja br. Na zwycięzców czeka pula nagród o wartości 50 tys. dolarów, coaching międzynarodowych praktyków biznesu oraz udział w światowym finale Intel Global Challenge w Krzemowej Dolinie, USA.
Spośród zgłoszonych projektów Jury wyłoni najbardziej nowatorskie pomysły wykorzystania nowych technologii o największym potencjale biznesowym. Kwalifikowane są projekty m.in. z obszarów: biotechnologia, nanotechnologia, oprogramowanie, aplikacje mobilne, elektronika, robotyka, energia i jej wytwarzanie. Projekt adresowany jest do osób w wieku od 18 do 34 lat, studentów, doktorantów lub absolwentów szkół wyższych.
Konkurs został podzielony na trzy etapy:
- W pierwszym etapie, trwającym do 28 maja br. uczestnicy rejestrują się na platformie HiTechPlant, gdzie zamieszczają skrócone opisy projektów (abstrakty);
- Do drugiego etapu wybieranych jest 100 najlepszych pomysłów, których autorzy poproszeni będą o przygotowanie biznes planów oraz krótkiego materiału wideo (tzw. elevator pitch). Międzynarodowe Jury wybierze 20 prac finałowych;
- Trzeci etap to Finał Intel Business Challenge Europe, który odbędzie się w jednym z europejskich miast jesienią 2012 roku.
Zwycięzcy Intel Business Challenge Europe pojadą na finał Konkursu Intel Global Challenge, który odbędzie się w listopadzie 2012 na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Laureaci Intel Global Challenge będą rywalizowali o nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. dolarów oraz zyskają możliwość "sprzedania" swoich pomysłów inwestorom z Krzemowej Doliny.
Ubiegłoroczny europejski finał konkursu odbył się w Sopocie jako wydarzenie towarzyszące Europejskiemu Forum Nowych Idei (EFNI), organizowanemu przez Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych Lewiatan. Wśród finalistów znalazł się polski projekt NeuRON, którego autorzy wzięli udział w światowych finałach w Berkeley.
Organizatorem projektu oraz fundatorem nagród jest firma Intel. Partnerem organizacyjnym przedsięwzięcia jest INVESTIN Fundusz Zaawansowanych Technologii. Partnerem strategicznym jest europejska organizacja Junior Achievement-Young Enterprise, a akredytowanym partnerem konkursu w Polsce został magazyn o biznesie technologicznym Proseed.
Wszystkie szczegóły, regulamin Konkursu i dokumenty aplikacyjne dostępne są na stronie internetowej : www.intelchallenge.eu.