Reklama

Internet stacjonarny – czy warto z niego korzystać?

Internet mobilny w dalszym ciągu traktowany jest jako uzupełnienie Internetu stacjonarnego. Sieci, które pozwalają na odbiór sygnału internetowego czy też te bezprzewodowe są wciąż na niższej pozycji. Dlaczego? Bo nie każdy może w sposób wygodny korzystać z nich i to w dodatku nie w każdym miejscu Polski.

Internet stacjonarny dla blogerów

Blisko 94% użytkowników korzysta z Internetu w zaciszu swojego domu. Kiedy po ciężkim dniu w pracy czy w szkole wracamy do domu i mamy swój wolny czas – jedni zasiadają do książki, inni oglądają telewizję a jeszcze inni zaglądają w świat sieci. Bo przecież możemy tutaj wszystko. Możemy porozmawiać ze znajomymi bądź i nieznajomymi, możemy czas w Internecie spędzić na nauce, a może na pisaniu bloga – co jest w dzisiejszych czasach bardzo modne. No właśnie... czy blogerom Internet stacjonarny jest potrzebny? Przecież oni muszą podążać za wszelakimi nowościami, być wciąż na bieżąco. Zapewne większość tych sławnych blogerów czy to modowych, lifestylowych czy jakichkolwiek innych korzysta z najnowszej techniki. Ale czy sądzicie, że oni swoje wpisy na blogi umieszczają ze swoich smartfonów? Zapewne nie. Czy to oni sami, czy też osoby, które zajmują się ich stronami, wpisy umieszczają z komputerów czy laptopów. Zatem muszą też być ciągle podłączeni do sieci. Bo jak inaczej być na bieżąco? Każdy z nich na tworzenie swoich własnych stron poświęca ogrom czasu – spędzając go właśnie w sieci. 

Reklama

Plusy stacjonarnego Internetu

Taki Internet ma wiele swoich plusów. Po pierwsze nie gubi nam się zasięg – bo jak? Co  innego jeśli nasz dom to willa z 250m2 z ogromnym ogrodem – wtedy może to stanowić dla nas już nieco większy problem, ale i to da się załatwić tak, aby zasięg naszej sieci sięgał i tak daleko. Po drugie nie przekroczymy dozwolonego limitu transferu – i tu mowa oczywiście o dostępnych na naszym rynku ofertach z nieograniczonym dostępem do Internetu. Po trzecie – nie ściemniajmy – ale na zwykłej klawiaturze piszę nam się o wiele lepiej aniżeli na klawiaturze smartfona. Czyż nie lepiej także obejrzeć ulubiony serial czy film na większym monitorze niż na 7-calowym tablecie?  Dodatkowo nic nam się nie będzie zacinało i buforowało. To jest rarytas. Nie zapomnijmy o tym, że taki Internet możemy przecież odbierać w domu na wszelakich urządzeniach, które są do tego przystosowane. 

Jakie pakiety?

Wielu operatorów proponuje nam różnorakie pakiety internetowe. Dostajemy do wyboru parę rodzajów prędkości – wszelakie wybory zależą tutaj tylko od nas. Jeśli jesteśmy osobami, które lubią szybkie tempo i nie lubią czekać to na pewno musimy wybrać pakiet z bardzo szybką prędkością. Pomimo, iż w dzisiejszych czasach nie powinniśmy już mieć zarzutów do prędkości Internetu to jednak każdy woli aby film, który ściągamy był już na naszym komputerze w ciągu 2 minut aniżeli w ciągu godziny. Nie możemy jednak zapomnieć o cenach. To bardzo ważny element, a nie każdy chce wydawać fortunę na dostęp do sieci. Warto przejrzeć oferty – to nam ukaże jak niektóre firmy będą próbowały wyciągnąć od nas nawet połowę więcej niż inne za te same szybkości.

Dlatego warto przez założeniem Internetu stacjonarnego w swoim domu przejrzeć oferty paru operatorów, by móc wybrać dla siebie tę najlepszą. Jesteśmy krajem, który w ogromnym tempie rozwija się technologicznie i zapewne wiele osób z czasem przejdzie tylko i wyłącznie na opcje smartfonowe (bądź co bądź pewnie za kilkanaście lat na już zupełnie inną technologię, o której teraz nie mamy jeszcze zielonego pojęcia) czy też wszelakie inne, które będą ułatwiały nam życie każdego dnia.


materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: internet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy