Internetowy oszust zatrzymany

Policjanci z Gdyni zatrzymali 53-latka, który oszukiwał za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych. Mężczyzna, posiadający podwójne obywatelstwo, obecnie przybywający w Polsce, oferował do sprzedaży różne przedmioty po bardzo atrakcyjnych cenach. Pieniądze wpływały na jego konto, ale nigdy nie wysłał zamówionego towaru.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna działał od października ubiegłego roku. Nieuczciwy sprzedający korzystając z różnych miejsc publicznego dostępu do internetu wystawiał kolejne aukcje. Do sprzedaży oferował różne przedmioty m.in. akcesoria do golenia. Nigdy nie wywiązał się z zawartych transakcji.

Policjanci ustalili 11 osób, od których mężczyzna wyłudził co najmniej 4 tysiące złotych. Na policję zgłaszają się kolejni poszkodowani. 53-latek został zatrzymany w jednej z gdyńskich kafejek internetowych podczas wystawiania następnej fałszywej aukcji.

Reklama

Sąd postanowił zastosować wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.Teraz oszustowi grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 8 lat.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: policja | zatrzymana | zatrzymanie | oszust
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy