Jak Polacy korzystają z internetu

Prawie 1/3 polskich internautów chętnie zawiera znajomości w sieci. Łatwiej im też otworzyć się przed osobami poznanymi w świecie wirtualnym, niż rzeczywistym. Co więcej, prawie 30 proc. z nich nawiązało przyjaźń z osobami napotkanymi w internecie - wynika z najnowszego badania instytutu badawczego ARC Rynek i Opinia przeprowadzonego na Epanel.pl.

Internet staje się coraz bardziej popularnym medium w naszym kraju. Coraz więcej osób ma też do niego dostęp. Szacuje się, że ponad połowa Polakow aktywnie korzysta z internetu. Co więcej, procent ten cały czas rośnie. Przybywa też wielbicieli portali społecznościowych.

Co ciekawe, Polacy mają wciąż sceptyczny stosunek do blogowania. Do posiadania bloga przyznało się jedynie 16 proc. badanych. Moda na blogowanie zdaje się nieco przemijać wraz z rozwojem Web 2.0. Łatwiej umieścić zdjęcie jakiegoś wydarzenia na portalu społecznościowym niż opisywać je w internetowym dzienniku - mówi Krzysztof Szczerbacz, Manager bada. online z ARC Rynek i Opinia.

Największą grupę osób korzystających z portali społecznościowych stanowią osoby spędzające na nich nie dłużej niż godzinę w tygodniu. Nie brakuje jednak osób, które poświęcają na aktywność na społecznościówkach znacznie więcej czasu. Co czwarty ankietowany spędza na nich od 2 do 5 godzin. Natomiast co dwudziesty - ponad 15 godzin tygodniowo.

Reklama

Prawie 1/3 respondentów chętnie zawiera znajomości przez internet. Okazuje się, że 28 proc. badanych zawiązało przyjaźń z osobą napotkaną w sieci. Natomiast ponad 31 proc. deklaruje, że łatwiej im się otworzyć przed osobami poznanymi w świecie wirtualnym, niż rzeczywistym. Co ciekawe, z badania wynika, że najbardziej otwarte na nawiązywanie zażyłych relacji w internecie z innymi ludźmi o podobnych zainteresowaniach są osoby w wieku 35 - 44 lat.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: przyjaźń
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy