Reklama

Jak usunąć konto na Twitterze? Poradnik na dezaktywację profilu

Jak usunąć konto na Twitterze? Rozwiązanie tego typu może być dobre dla osób chcących odpocząć od mediów społecznościowych. Zanim jednak usuniemy Twittera, upewnijmy się jakie opcje nam oferuje. Warto również upewnić się jaki proces przejdzie nasz profil w trakcie jego dezaktywacji. Przedstawiamy poradnik o tym, jak zgłosić usunięcie konta na platformie Twitter!

Twitter jest jednym z serwisów społecznościowych, w którym można publikować posty i weryfikować aktualne trendy. Według popularności i pochłanianego na media czasu, Twitter mocno dorównuje portalowi Facebook. Dlatego też część osób decyduje się usunąć konto na Twitterze

Kolejnym powodem może być wykupienie Twittera przez Elona Muska. Niektórzy czują się niepewnie względem nowych zasad, które Musk może wprowadzić.

Reklama

Co to jest Twitter?

Twitter jest serwisem społecznościowym, będącym źródłem komunikacji w formie mikroblogów. Możemy wstawiać posty o długości 140 znaków oraz komentować i odpowiadać na wpisy innych. 

Oprócz wpisów możemy obserwować innych użytkowników, lubić ich posty czy udostępniać je dalej. Twórcą tego medium był Jack Dorsey, a sama nazwa oznacza "mówienie czegoś szybko". 

25 kwietnia 2022 roku właścicielem Twittera został Elon Musk, kupując firmę za 44 miliardy dolarów.

Twitter. Czy warto mieć tam konto?

Wielu użytkowników social mediów radzi sobie bez dostępu do Twittera. Gdy pojawia się pytanie: "czy warto mieć konto na Twitterze", zdania mogą być podzielone. 

Wszystko zależy od naszego kręgu zainteresowań i tego, czy znajdziemy na platformie profile spełniające nasze wymagania.

Jak usunąć konto na Twitterze w przeglądarce?

Jeśli nie chcemy już więcej korzystać z Twittera, powinniśmy zastanowić się nad usunięciem swojego profilu. Dzięki temu serwis będzie zobowiązany całkowicie usunąć nasze dane osobowe ze swojej strony. Przed dezaktywacją konta należy pamiętać o tym, że wszystkie informacje pozostawione na naszym profilu przepadną. Należy również zwrócić uwagę na nazwę użytkownika. 

Gdy konto z daną nazwą przepadnie, nie będziemy mogli użyć jej w przyszłości przy założeniu nowego profilu.

Aby móc usunąć konto na Twitterze, musimy być zalogowani do naszego profilu. Po lewej stronie ekranu wchodzimy w zakładkę Więcej, a następnie w Ustawienia i prywatność. Otworzą się opcje, z których wybieramy Twoje konto i Dezaktywuj konto. W tym momencie powinniśmy przeczytać komunikat, który pojawił się na ekranie dotyczący usuwania konta. Jak zapoznamy się z treścią powiadomienia, klikamy ponownie Dezaktywuj konto.

Dla bezpieczeństwa przed faktyczną dezaktywacją zmuszeni jesteśmy wpisać jeszcze swoje hasło do logowania. Po jego wprowadzeniu klikamy w czerwony przycisk dezaktywacji. Po tym procesie nasze konto rozpocznie proces kasacji.

Jak usunąć konto na Twitterze w telefonie?

Jeśli korzystamy z aplikacji Twitter na naszym smartfonie, również musimy być zalogowani do konta celem jego usunięcia. Następnie klikamy w naszą ikonkę w lewym górnym rogu, dzięki czemu wysunie się menu. 

Klikamy w opcję Ustawienia i prywatność. Następnie przechodzimy w Twoje konto i opcję Dezaktywuj konto, które jest na dole listy.

Czy można odzyskać konto Twitter po jego usunięciu?

Dezaktywacja konta Twitter przez pewien czas jest operacją odwracalną. Usługa przechowuje informacje o naszym profilu przez 30 dni od dnia zlecenia usunięcia konta. Dzięki takiemu procesowi jesteśmy w stanie przywrócić dostęp do naszych danych, jeśli zdecydujemy się na dalsze korzystanie z serwisu. 

Aby przywrócić konto, wystarczy zalogować się jak zazwyczaj i potwierdzić, że chcemy anulować proces dezaktywacji.

***

Czytaj także:

Twitter idzie na wojnę z tą jedną grupą użytkowników!

Hyperloop nie umarł. Elon Musk pracuje nad poziemną koleją

Polski dron pasażerski Jetson One w akcji na nowym filmie

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | Twitter | konto | social media | media społecznosciowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy