Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze?

Odczytanie skasowanych wiadomości na Messengerze z pozoru wydaje się niemożliwe. Usunięta treść jest dla nas niewidoczna i nie możemy dowiedzieć się, co skrywała. Jest jednak sposób na zobaczenie usuniętych wiadomości. Wystarczy skorzystać z zapisanych danych Facebooka.

Na pozór wydaje się, że nie można odczytać skasowanych wiadomości na Messengerze. Jeżeli zdecydowaliśmy się usunąć naszą wiadomość, lub postąpił tak rozmówca czy uczestnik czatu, to dana wiadomość widnieje jako usunięta. Czynności tej nie da się cofnąć.

Kasowanie wiadomości na Messengerze to dość młoda funkcja, która została wprowadzona lata po zdobyciu przez aplikację popularności. Okazuje się jednak, że jest sposób na odczytanie skasowanych wiadomości. W tym celu należy skorzystać z zasobów danych gromadzonych przez aplikację w naszym telefonie i na serwerach Facebook.

Reklama

Jak odczytać skasowane wiadomości Messenger

Pierwszy sposób na odczytanie usuniętych wiadomości na Messengerze wymaga skorzystania z zasobów naszego telefonu. W tym celu musimy dodać na pulpicie urządzenia widget Dziennika powiadomień. Po otwarciu go uzyskamy dostęp do historii powiadomień naszych aplikacji. Wybieramy Messenger.

Teraz pozostaje nam znaleźć osobę, której dotyczy usunięta wiadomość tak, aby trafić na powiadomienie dotyczące skasowanej treści. Nasz telefon zapisuje takie informacje niezależnie od tego, czy wiadomość została później usunięta lub też nie. To właśnie przy pomocy zarchiwizowanego powiadomienia będziemy mogli poznać treść skasowanej wiadomości. Pamiętajmy, że zapis takich powiadomień może być bardzo długi, w związku z czym czeka nas dużo przeglądania tekstu.

Odczytanie skasowanej wiadomości - dane Facebooka

Nie tylko nasz telefon zapisuje archiwalne dane i gromadzi informacje dotyczące powiadomień. Robi to również Facebook, zbierając wszelkie informacje o naszych aktywnościach, plikach, w tym również zapisy rozmów. Drugim sposobem na odczytanie usuniętych wiadomości z Messengera jest pobranie rzeczonych danych z poziomu naszego konta Facebook.

Oto sposób na pobranie danych z Facebooka:

  • W prawym górnym rogu klikamy na ikonę naszego profilu. Wybieramy opcję "Ustawienia i prywatność" a następnie "Ustawienia"
  • Z lewej strony wybieramy zakładkę "Twoje informacje na Facebooku"
  • Znajdujemy opcję "Pobierz informacje profilowe" i klikamy wyświetl
  • Wybieramy interesujące nas elementy, zaznaczamy zakres dat i możemy poprosić o możliwość ich pobrania

Później pozostanie nam przewertowanie zapisanych danych. Warto zaznaczyć niewielki okres, którego będą dotyczyć informacje. Im większy zakres dat, tym plików będzie więcej i dłużej potrwa pobieranie ich.

Aplikacja do odczytywania skasowanych wiadomości?

Jak widać, obydwa sposoby wykorzystują zapisywane dane Facebooka i Messengera - czy to na naszym koncie, czy w telefonie. Nie ma zatem potrzeby pobierania i instalowania zewnętrznych aplikacji. Te mogą narazić nas na niebezpieczeństwo np. utraty danych dostępu do kont.

Podobnie sprawa ma się w przypadku innych niepewnych programów, które oferują usługi w zasadzie niedostępne - sprawdzanie tego, kto i jak często wyświetla nasz profil Instagram i nie tylko. Warto trzymać się z daleka od takich apek, bo ryzyko stracenia haseł czy loginów jest zdecydowanie duże.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Messenger | Facebook | meta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy