Jeff Bezos najbogatszym człowiekiem współczesnej historii. Pobił nawet Billa Gatesa

Informacja o tym, że Jeff Bezos jest najbogatszym człowiekiem świata, nie jest niczym nowym, ale właśnie pobił on kolejny rekord, ponieważ jego majątek przekroczył już 150 mld USD.

Jak wynika z indeksu miliarderów Bloomberg, Bezos pochwalić może się już majątkiem wynoszącym 151 mld USD. Znajdujący się na drugiej pozycji Bill Gates poszczycić może się wyraźnie słabszym wynikiem, bo „jedynie” 95,3 mld USD. Warto przy tym dodać, że założyciel Microsoftu nawet u szczytu swego bogactwa, czyli w 1999 roku, wypadał w tym aspekcie słabiej od Bezosa. Jego majątek wynosił wtedy 100 mld USD, co przy uwzględnieniu inflacji dziś dałoby mu jakieś 149 mld USD. Tym samym nikt nie osiągnął lepszego wyniku od co najmniej 1982 r., kiedy to magazyn Forbes po raz pierwszy opublikował ranking najbogatszych. Co więcej, w ciągu zaledwie roku majątek Bezosa powiększył się o 52 mld USD. Bloomberg podaje, że to więcej niż cała fortuna najbogatszego człowieka Azji, Jacka Ma.

Reklama

Bezos zawdzięcza swój majątek głównie Amazonowi, czyli największemu sklepowi internetowemu na świecie, a co ciekawe ogłoszenie jego najnowszego osiągnięcia zbiegło się w czasie z Prime Day, czyli dużą akcją promocyjną na tej popularnej platformie. Poza tym, biznesmen inwestuje w mnóstwo innych przedsięwzięć - od gazety Washington Post, przez technologiczne firmy Airbnb, Google i Twitter, aż po takie projekty jak Bezos Expeditions i Blue Origin.

Szef Amazona ma jednak powody do zmartwień, ponieważ pracownicy sklepu w całej Europie przeprowadzili strajk, domagając się podwyżki płac i polepszenia warunków pracy. Te rzeczywiście nie są najlepsze, ponieważ The National Council for Occupational Safety and Health ogłosiło, że Amazon jest jednym z najniebezpieczniejszych miejsc pracy w USA - niedawno w fabrykach firmy zginęło 7 osób, a wskaźniki przepracowania i kontuzji oraz urazów są wysokie. Wiele osób krytykuje z tego powodu Bezosa, podkreślając, że inwestuje ogromne pieniądze w turystykę kosmiczną, zamiast zająć się poprawieniem warunków pracowników Amazonu. Co prawda Bezos regularnie zajmuje się filantropią, jednak teraz, kiedy jego majątek przekroczył kolejny niewyobrażalny próg, spodziewać może się jeszcze więcej trudnych pytań i krytyki odnośnie wydatków.

Źródło: GeekWeek.pl/Bloomberg

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy