Ludzie nie wiedzą, co udostępniają na Facebooku

Większość osób twierdzi, że wie dokładnie, jakie dane udostępnia na Facebooku? Badanie przeprowadzone na studentach z Columbii pokazało jednak zupełnie co innego.

Naukowcy pytali 65 amerykańskich studentów o to, jakie informacje (zdjęcia, filmy, wpisy na tablicy) chcieliby udostępniać różnym grupom użytkowników: swoim znajomym, ich znajomym i osobom kompletnie obcym. Wynik badania przeszedł wszelkie oczekiwania. Okazało się, że 93 proc. ankietowanych udostępnia coś, co chciałoby ukryć, podczas gdy u 84,6 proc. studentów sytuacja ta wygląda odwrotnie: chowają to, czym chcieliby się podzielić z innymi.

Warto odnotować, że żadna z wypełnionych przez studentów ankiet nie pokrywała się z ich oczekiwaniami. Problem polega na tym, że nawet jeśli wrzucimy swoje zdjęcie, na którym tańczymy na imprezie karaoke w niekompletnym stroju lub z obcą dziewczyną, to chcemy żeby osoba która nie powinna go zobaczyć, nie dowiedziała się o całym zajściu również z naszego statusu czy wpisu znajomego na ścianie.

Reklama

Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć stuprocentową pewność, że nasza prywatność nie będzie tapetą ściany na Facebooku, wtedy najlepiej nie zakładajmy na nim konta i poprośmy znajomych, żeby przed zrobieniem związanej z nami głupoty pomyśleli najpierw dwa razy.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy