Reklama

Mars - Google uczciło przy pomocy Doodle odkrycie wody na Czerwonej Planecie

NASA potwierdziła obecność wody w stanie ciekłym na Marsie. Google nie czekało długo, aby upamiętnić to ważne dla całej ludzkości odkrycie - na stronie głównej wyszukiwarki Google pojawił się stosowny Doodle z rysunkiem Marsa.

Mars - kolejna z jego wielkich zagadek została rozwiązana, tak przynajmniej twierdzi NASA. W poniedziałek 28 września potwierdzono to, co niektórzy naukowcy podejrzewali od wielu miesięcy - na Marsie można znaleźć wodę w stanie ciekłym.  Woda ma pojawiać się na Czerwonej Planecie podczas cieplejszych okresów. Wcześniej wiedzieliśmy o wodzie w stanie stałym (lód) występującej na Marsie. Woda w ciekłym stanie skupienia nie mogłaby utrzymać się na powierzchni Marsa gdyby nie sól - to dzięki niej ciecz nie przekształca się w lód. Średnia temperatura na Czerwonej Planecie to około 63 stopni poniżej zera, silne zasolenie wody sprawia, że w cieplejszych okresach nie zmienia ona stanu skupienia.

Reklama

Google zareagowało błyskawicznie - dzisiaj na stronie głównej wyszukiwarki zobaczymy zabawną "karykaturę" Marsa, który przez słomkę spokojnie popija sobie wodę. Co ciekawe, 2 października na ekrany polskich kin trafi film "Marsjanin" na podstawie bestsellerowej powieści fantastyczno-naukowej. Reżyser "Marsjanina", Ridley Scott, został poinformowany o rewolucyjnym odkryciu już dwa miesiące temu - niestety, było za późno, aby umieścić ten wątek w kinowym hicie z Mattem Damonem.


 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Google Doodle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama