Microsoft wypuścił najbrzydszy świąteczny sweter na świecie? Można go kupić i wesprzeć szczytny cel

Microsoft wypuścił kolejny brzydki świąteczny sweter. Niektórzy już obwieszczają, że będzie to nowy prezentowy hit. Tym razem motywem przewodnim jest kultowa tapeta systemu Windows XP. Kto nie chciałby zostać posiadaczem takiego niezwykłego swetra? Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjątkowy cel.

Święta zbliżają się nieubłaganie. Dla tych, którzy nie mają prezentu dla najbliższych, Microsoft daje niezwykłą propozycję. Otóż oferuje najbrzydszy sweter 2023 roku - oczywiście można podejść do tego w formie prezentu-żartu.

Jednakże mimo wszystko wiele osób po zmrużeniu oczu, kiedy obraz się nieco rozmyje, może dostrzec piękno ukryte w tym ubraniu. Wyjątkowy sweter przedstawia kultowe tło Bliss z systemu Windows XP, które jest wzorowane na zdjęciu zielonego pagórka na tle błękitnego nieba z białymi chmurami.

Co ciekawe, na swetrze widnieje także kursor myszy. Z kolei niebieskie obszycie na dole może przywodzić na myśl niebieski pasek zadań systemu Windows XP. Sweter jest dostępny w wielu rozmiarach (do 3XL) i kosztuje 70 USD - dostępność ubrań jest limitowana.

Reklama

Sweter od Microsoftu to idealny prezent świąteczny dla każdego, zwłaszcza dla informatyków, geeków, czy fanów komputerów. Ponadto kupując to ubranie, wspiera się organizację zajmującą się ochroną ziem i wód The Nature Conservancy. Część pieniędzy zostanie przeznaczona na walkę z kryzysem klimatycznym i kryzysem różnorodności biologicznej.

Od kilku lat Microsoft powraca z nowym motywem dla swoich brzydkich retro-komputerowych swetrów. Wcześniejsze modele przedstawiały m.in. logo Windows, nieśmiertelnego Spinacza, Sapera, czy MS Paint.

Wczoraj (28.11) odbył się Sweaterathon, który był organizowany przez Windowsa na Instagramie i TikToku. Jak można przeczytać w komunikacie: "Sweaterathon był wciągającą rozrywką edukacyjną, zawierającą ciekawostki specyficzne dla systemu Windows, podróż w głąb wspomnień i możliwość zakupu brzydkiego swetra Windows".

Powrót do przeszłości

Nowy sweter od Microsoftu powoduje, że powracamy myślami do czasów młodości. Wersja Windows XP została wydana 25 października 2001 roku, zaś koniec wsparcia technicznego nastąpił 8 kwietnia 2014 roku. Wiele osób nadal uważa, że był to najlepszy system operacyjny w historii. Trzeba zauważyć, że tapetą domyślną była właśnie tapeta Bliss.

Jednocześnie niezwykła popularność zarówno Microsoftu, jak i systemu Windows XP sprawiła, że zielony pagórek na tle błękitnego nieba stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych obrazów na świecie. Uważa się, że grafika jest najprawdopodobniej najczęściej oglądanym obrazem w historii ludzkości. Wyjątkowe zdjęcie zostało wykonane przez fotografa Charlesa O’Reara w 1996 roku w USA w pobliżu drogi stanowej 12/121 w hrabstwie Sonoma w Kalifornii.

Polecamy na Antyweb: Telewizja to medium ludzi starszych. Młodsi gardzą tym źródłem informacji

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | prezent | ubrania
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy