Najczęściej pobierane filmy w sieci

Wśród kończących rok podsumowań nie może zabraknąć informacji na temat najchętniej pobieranych z sieci filmów. Niezależnie od tego, co sądzimy o piractwie, zjawisko istnieje, a o jego popularności świadczą statystyki pobrań. Jakie filmy pobierano najczęściej?

Na tegorocznej liście pirackich hitów zabrakło przebojów, które mogłyby się równać z rekordzistą - Avatarem - pobranym ponad 16,5 mln razy. Czyżby w mijającym roku brakło wartych uwagi filmów? Wśród komentarzy na temat tej sytuacji pojawia się sugestia, że skala piractwa zaczyna się zmniejszać.

Sądzę, że to błędne wnioski. Choć nie ma statystyk, pozwalających na poparcie tej tezy, moim zdaniem zmienia się nie tyle skala piractwa, co sposób pobierania chronionych prawem autorskim treści. Model, w którym pobierający jednocześnie udostępnia, narażając się na problemy prawne, jest zastępowany przez pobieranie z serwisów hostingowych.

Reklama

Widoczna w statystykach mniejsza liczba pobrań może być również wynikiem coraz powszechniejszego oglądania filmów online. Udział w tym zjawisku może mieć rosnąca popularność urządzeń mobilnych, które nie oferują pojemnych dysków, pozwalających na przechowywanie bogatej, pobranej z Sieci filmoteki.

Jakie filmy pobierano w mijającym roku najczęściej?

1. Fast Five - 9,26 mln pobrań

2. The Hangover II - 8,84 mln pobrań

3. Thor - 8,33 pobrań

4. Source Code - 7,91 mln pobrań

5. I Am Number Four - 7,67 mln pobrań

6. Sucker Punch - 7,2 mln pobrań

7. 127 Hours - 6,91 mln pobrań

8. Rango - 6,48 mln pobrań

9. The King's Speech - 6,25 mln pobrań

10. Harry Potter and the Deathly Hallows part 2 - 6,03 mln pobrań

Łukasz Michalik

http://vbeta.pl

vbeta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama