Nasza sieć codzienna

Obecnie już co drugi internauta (49,5%) korzysta codziennie z internetu - wynika z badania TNS Interbus, realizowanego przez TNS OBOP. Wzrost popularności internetu to nie tylko systematycznie rosnąca liczba jego użytkowników, ale także coraz częstsze korzystanie przez internautów z sieci. Pod koniec 2004 roku odsetek internautów osiągnął 25%. Połowa z nich deklaruje, że korzysta z sieci codziennie (odpowiednio 53% wśród mężczyzn-internautów i 45% wśród kobiet-internautek).

Obecnie już co drugi internauta (49,5%) korzysta codziennie z internetu - wynika z badania TNS Interbus, realizowanego przez TNS OBOP. Wzrost popularności internetu to nie tylko systematycznie rosnąca liczba jego użytkowników, ale także coraz częstsze korzystanie przez internautów z sieci.  Pod koniec 2004 roku odsetek internautów osiągnął 25%. Połowa z nich deklaruje, że korzysta z sieci codziennie (odpowiednio 53% wśród mężczyzn-internautów i 45% wśród kobiet-internautek).

Co czwarty internauta korzystający z sieci każdego dnia jest klientem banku internetowego, zaś co trzeci robi przez internet zakupy.

Codziennymi użytkownikami internetu są częściej osoby w wieku 30-49 lat (56%) niż młodsi, w wieku 15-29 lat (46%). "Codzienni" internauci najczęściej korzystają z internetu w domu. W tej grupie do korzystania z internetu w pracy częściej przyznają się internauci w wieku 30-49 lat (36%) niż w wieku 15-29 lat (22%). Młodsi natomiast, poza domem, najczęściej korzystają z sieci w szkole oraz u znajomych. Codzienny kontakt z internetem deklaruje 60% internautów z miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

Reklama

Wyniki te pochodzą z ciągłego badania TNS Interbus realizowanego co miesiąc przez TNS OBOP na reprezentatywnej próbie 1000 mieszkańców Polski powyżej 15 roku życia.

(TNS OBOP)

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: internauta | TNS OBOP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama