Niebezpieczne maile od Naszej-Klasy

Do internautów korzystających z serwisu Nasza-Klasa trafia korespondencja elektroniczna, która zachęca do sprawdzenia profili tęskniących za nami znajomych. Pod żadnym pozorem nie można otwierać linka załączonego w mailu - prowadzi on do wirusa.

Cyberprzestępcy postanowili wykorzystać nieuwagę mniej doświadczonych internautów i spreparować serię maili do korzystających z serwisu Nasza-Klasa (aczkolwiek korespondencja trafia także na adresy osób, które nie zarejestrowały się w serwisie.

Niebezpieczna wiadomość ma logotyp graficzny serwisu oraz przykładową treść:

Użytkownik Rodney przesyła Tobie następującą wiadomość:

Hi!, Nie potrafie zyc bez Ciebie! [...]

Dalsza część wiadomości dostępna jest tutaj: http://www3.nasza-klasa.pl/profile/600614

Zdarzają się także wersje w języku angielskim (Hello! Love You). Kombinacji jest zapewne więcej, ale niebezpieczeństwo nadal pozostaje takie samo - link prowadzi do instalatora Flash Playera (a raczej szkodliwego programu podszywającego się pod tę aplikację).

Reklama

Także Nasza-Klasa apeluje, aby nie otwierać odnośnika.

Dzisiaj w sieci zaczął krążyć mail wysyłany rzekomo z naszej domeny, (...) Link ten naprawdę kieruje na stronę, gdzie możemy pobrać "najnowszą" wersję Flasha 9. Tymczasem aktualizacja zapisze nam na dysku wirusa o nazwie: get_new_flashplayer.exe. Prosimy ignorować tego typu wiadomości! - napisała rzecznik prasowy Naszej-Klasy, Joanna Gajewska.

ŁK

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niebezpieczeństwo | korespondencja | e-mail
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy