NSA szpieguje 50 tys. sieci komputerowych

Kolejne doniesienia na temat działań amerykańskiej agencji NSA. Holenderska gazeta "NRC Handelsblad", bazując na informacjach dostarczonych przez Edwarda Snowdena, poinformowała, że NSA szpieguje przy użyciu złośliwego oprogramowania 50 tys. sieci komputerowych na całym świecie.

Źródłem najnowszych rewelacji jest wykradziona przez Snowdena mapa (pochodzi ona rzekomo z połowy ubiegłego roku), na której zaznaczono zasięg szpiegowskiej działalności prowadzonej przez NSA. Agencja ma w niej wykorzystywać złośliwe oprogramowanie, którym zainfekowano 50 tys. sieci komputerowych na całym globie. Za przeprowadzanie infekcji odpowiadać ma należący do NSA departament o nazwie TAO (Tailored Access Operations). 


Zasada działania szpiegującego oprogramowania NSA nie jest do końca jasna. Wiadomo, że jego celem ma być wykradanie poufnych informacji i że może być ono zdalnie włączane i wyłączane przez pracowników agencji. Jak zauważył serwis Niebezpiecznik.pl, wśród zainfekowanych sieci znajdują się także serwery zlokalizowane w Polsce.

Reklama
INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy