Oszuści wykorzystali sposób ”na Elona Muska”

Oszuści postanowili wykorzystać popularność Elona Muska, aby ukraść około jednego miliona złotych - czytamy w serwisie Sekurak.pl. Jak to zrobili?

Schemat działania przestępców był bardzo prosty. Jak opisuje serwis Sekurak, cyberprzestępcy zaczęli przejmować kontrolę nad zweryfikowanymi kontami na Twitterze. Na pierwszy rzut oka konto wygląda normalnie, jednak jest ono po prostu kopią prawdziwego konta - w tym przypadku Elona Muska. Następnie przejęte konta są wykorzystywane do promowania oszustwa. Co ciekawe, tweety promujące oszustwo z fałszywego konta Elona Muska znajdowały się w komentarzach pod realnym kontem amerykańskiego przedsiębiorcy.

Przestępcy zachęcają do wejścia na konkretną witrynę - w tym przypadku to musk-club.com. Aby wziąć udział w możliwości uzyskania darmowych pieniędzy należy wpłacić od 0,05 BTC do 20 BTC, a natychmiast otrzymamy podwójny zwrot wpłaconej kwoty.

Reklama

Na całą akcję nabrało się sporo osób. Rosjanie byli bowiem w stanie przejąć Bitcoiny warte prawie 1 miliard złotych. Cała witryna jest chroniona poprzez serwis ddos-guard.net, który jest rosyjskim odpowiednikiem Cloudflare.

Warto uważać na to, z jakimi kontami i witrynami wchodzimy w interakcję. 


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Elon Musk | bezpieczeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy