Poważny błąd w Skype. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem

Twórcy popularnej aplikacji do komunikacji przy użyciu technologii VoIP, Skype, poinformowali o poważnym błędzie, który może znacząco wpłynąć na prywatność korzystających z niego użytkowników.

Problem polega na wysyłaniu wiadomości nie do tych osób, do których zakłada rozmówca, co może prowadzić do kłopotliwych sytuacji. W szczególności, że Skype często wykorzystywany jest w środowiskach korporacyjnych.

Otwarcie okienka czatu i wysłanie wiadomości tekstowej jest w założeniu prostą czynnością i funkcją, która w chwili obecnej implementowana jest w ogromnej ilości usług internetowych. W zeszłym tygodniu na forum Skype'a zaczęły pojawiać się sygnały o dostarczaniu wysyłanych wiadomości do innych osób z listy kontaktów. Twórcy aplikacji zbadali sprawę i potwierdzili, że sytuacja taka jest możliwa, jednak występuje w rzadkich przypadkach.

Reklama

Nietrudno zauważyć, że dla wielu osób tego typu błąd może być katastrofalny w skutkach. Skype zdaje sobie z tego sprawę i już pracuje nad wprowadzeniem stosownych poprawek.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Microsoft | Skype
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy