Reklama

"Przez Mapy Google" zniszczyli niewłaściwy dom

Engadget donosi, że w teksańskim mieście Rowlett firma rozbiórkowa zniszczyła niewłaściwy dom. Jakby tego było mało, nie czuje się winna, ponieważ – jak wyjaśnia – Mapy Google wyświetliły błędny adres.

Poszkodowani zamieszkiwali bliźniak znajdujący się na 7601 Calypso Dr. Firma rozbiórkowa miała zniszczyć dom o adresie 7601 Cousteau Dr. Niestety, dla Map Google jest to ten sam budynek, a firma Billy L. Nabors Demolition potraktowała te dane jako jedyne i wiarygodne. W konsekwencji dwie rodziny straciły dach nad głową, a winny nie poczuwa się do żadnej odpowiedzialności, ponieważ jego zdaniem zawinił Google.

Poszkodowana wysłała już stosowne dokumenty z prośbą o odbudowanie zniszczonego domu, ale firma odesłała jej tylko zrzut z ekranu z Map Google, gdzie oba adresy wskazują ten sam budynek.

Reklama

Najpopularniejsze na świecie mapy - pomimo swojego zaawansowania i mnogości oferowanych funkcji - nie są wolne od błędów i nie należy ufać im bezgranicznie. Niestety, zapominają o tym nie tylko kierowcy błędnie poprowadzeni przez nawigację, ale również poważne firmy, które przez swoje lenistwo albo bezmyślność mogą wyrządzić komuś ogromną szkodę.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mapy Google | google maps

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama