Reklama

RMF 24: Haker wykradł hasła do systemu PayPal. Wśród pokrzywdzonych są Polacy

600 tysięcy haseł do internetowego systemu płatności PayPal wykradł haker z Syberii. Wśród pokrzywdzonych są Polacy, a także Niemcy i Francuzi - podaje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Kraju Krasnojarskiego.

Interpol, a także Federalna Służba Bezpieczeństwa ustalają, do kogo należały wykradzione hasła. To dopiero początek pracy, jednak jak dotąd zidentyfikowano 10 osób.

27-letni haker został już zatrzymany. Według śledczych, trzy lata temu mężczyzna założył kilka stron internetowych i za ich pomocą zdobywał dane, które umożliwiały wejście na konta użytkowników. Dzięki temu dokonywał za ich pieniądze różnych zakupów przez internet. Część przejętych haseł 27-latek miał sprzedać.

Reklama

Krzysztof ZasadaInformacja własna

RMF24.pl
Dowiedz się więcej na temat: Paypal | cyberatak

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy