Robak społecznościowy irytuje użytkowników Twittera

Od kilku dni sporo osób korzystających z usługi mikroblogowej Twitter daje się nabrać na zaproszenie o następującej treści: "Hey, I just added you to my Mafia family. You should accept my invitation!". Odpowiedź na nie naraża użytkowników na kontakt ze specyficznym robakiem.

Pod podanym w wiadomości adresem URL kryje się aplikacja Mobsterworld. Natomiast na dość ociężale działającej stronie playmobsterworld.com zamieszczono informację, że z zaproszenia skorzystało już ponad 100 000 użytkowników Twittera. Podobno ich liczba wciąż rośnie.

Zapewniając programowi Mobsterworld dostęp do naszego konta, możemy szybko stracić zwolenników (followers), gdyż - jak się wydaje - rzekoma gra mafijna ma przede wszystkim za zadanie rozsyłać na inne konta Twittera informacje o przebiegu rozgrywki oraz wspomniane zaproszenia - oczywiście opatrzone naszym imieniem, o czym nie od razu się dowiadujemy.

Reklama

Osoby poszkodowane powinny niezwłocznie odciąć dostęp aplikacji Mobsterworld, wybierając w menu opcję Settings/Connections. Na wszelki wypadek zaleca się zmianę hasła. Poza tym nie należy bezmyślnie klikać wszystkich otrzymanych odnośników. Nawet tych zawartych w prywatnych wiadomościach od znajomych z Twittera.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: robak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy