Rusza kolejny etap konkursu Zrób to z Lenovo
14 października skończył się etap głosowania internautów na najciekawszych DOersów w konkursie Zrób to z Lenovo. Drugi etap przynosi kolejne wyzwanie dla wyłonionych dziewięciu DO'ersów, czyli przygotowanie kompleksowego projektu, przedstawiającego swoją pasję i siebie jako prawdziwego DOersa.
Dziewiątka szczęśliwców, wybranych w głosowaniu internautów - Zuzanna Borucka, Maciej Adamczak, Krzysiek Golonka, Damian Lakomski, Maja Mencel, Anna Mrożek, Kamil Gryzio, Kasia Sawko i Marcin Paprota, ma za zadanie między 16 października a 2 listopada przygotować projekt, który stanie się ich przepustką do wygranej w wysokości 30 000 złotych. Każdy z uczestników II etapu projektu otrzyma pomoc od wybranej przez siebie "Osobowości". Pierwszeństwo wyboru będą mieli uczestnicy z największą liczbą głosów od internautów - stworzone zostaną trzy grupy po 3 osoby.
Aż 5041 głosów internautów zdobyła Zuzanna Borucka - vloggerka, pasjonatka filmu i fotografii, której kanał w serwisie YouTube subskrybuje ponad 110 000 osób. Najwyższego miejsca na podium ustąpił jej Maciej Adamczak, który zgromadził 2833 głosy. Życie Macieja obraca się wkoło żeglugi jachtowej - ten 55-letni podróżnik zwiedził na pokładzie jachtu m.in. Kolumbię, Karaiby, Ekwador i cały basen morza śródziemnego. Tuż za ich plecami uplasował się Krzysiek Golonka z 2182 głosami, który może się pochwalić ogromnym talentem do wykonywania trików piłkarskich.
Pozostała szóstka uczestników drugiego etapu podejmuje się równie ekscytujących działań! Czwarty w głosowaniu Damian Lakomski z Orzesza większość swego czasu spędza trenując walki rycerskie oraz nauczając młodzież z Górnego Śląska historii. Maja Mencel, zdobywczyni 2076 głosów materializuje dziecięce fantazje, przenosząc postaci z rysunków najmłodszych do świata rzeczywistego. Zaintrygowani? Maja szyje zabawki na podstawie malowideł wychodzących spod dziecięcej ręki. Anna Mrożek, 21 letnia studentka grafiki z zamiłowania kultywuje tradycję góralską, ale jej prawdziwą pasją jest sztuka. Z zawodu jest snycerzem (rzeźbi w drewnie), z pasji reżyserką studiów animowanych. Siódme miejsce w głosowaniu internautów przypadło Kamilowi Gryzio, spędzającemu całe dnie na doskonaleniu umiejętności związanych z jazdą na motocyklu w ekstremalnym wydaniu. Ósma w rankingu Kasia Sawko jest animatorką kultury, pedagogiem i lingwistką. Od jakiegoś czasu organizuje warsztaty stolarskie dla kobiet. Jej pasją jest... stwarzanie innym okazji do budzenia swoich pasji. Dziewiątym uczestnikiem drugiego etapu konkursu Zrób to z Lenovo jest Marcin Paprota - artysta, arteterapeuta i zajmuje się trenowaniem interpersonalnym oraz umiejętności poznawczych. Sztuka jest dla niego obszarem, w którym nie wyznacza sobie żadnych granic.
Kim są tajemnicze Osobowości, które będą inspirowały uczestników konkursu do ich dalszych działań? W ich gronie znajdziemy dwie przedstawicielki płci pięknej oraz mężczyznę. Pierwszą z Osobowości jest Karolina Czarnecka - studentka IV roku Akademii Teatralnej w Warszawie, absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Całe jej życie kręci się wokół szeroko pojętej sztuki. Została wyróżniona Nagrodą Specjalną, przyznaną przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu podczas finału XVI Konkursu Pamiętajmy o Osieckiej. Większość internautów zna Karolinę z jej coveru piosenki Hera Koka Hasz i LSD. W serwisie YouTube nagranie uzyskało ponad 11 milionów odsłon. Na jesieni 2014 roku ukaże się debiutancka płyta artystki. Drugą z Pań jest Małgorzata Kosińska - kierowca rajdowy zespołu RMF 4RACING Team, w którym to zastąpiła Adama Małysza. Małgorzata Kosińska zadebiutowała na rajdzie Baja Poland, gdzie, pilotowana przez Andrzeja Derengowskiego, dała pokaz szybkiej i pewnej jazdy. W sezonie 2014 prowadzi w klasyfikacji na Mistrza Polski w klasie Open. Trzecią Osobowością jest Piotr Kędzierski. Piotr wspólnie z Tymonem Tymańskim prowadzi kultową audycję Ranne Kakao. Współpracował z TVP2, TVP Kultura, Polsatem, a w TVP1 prowadził autorski talkshow "Lubię to". Prywatnie DJ o bogatym warsztacie, szara eminencja legendarnej formacji "Exboyfriends". Weekendami mózg operacji pod kryptonimem "stop" & "play". Swego czasu najbardziej anonimowy bohater dodatku "Fakt gwiazdy".
Osobowości będą pełnić rolę wskazania charakteru pracy finałowej, pomagającym w wyborze właściwej ścieżki, prowadzącej do wygrania nagrody głównej. To właśnie ich pasje, styl bycia i charakter wykonywanej przez siebie pracy, będą miały inspirować finalistów walczących o atrakcyjną nagrodę od Lenovo.
Po zakończeniu drugiego etapu Osobowości będą oceniać pracę członków swojej grupy, przyznając im punkty. To one wraz z kolejnym etapem głosowania internautów zdecydują o tym, którzy z DOersów dostaną się do ścisłego finału. W finale, który odbędzie się pod koniec listopada rywalizować będą ze sobą trzy najlepsze osoby, a ich prace zostaną dodatkowo ocenione przez przedstawiciela Lenovo