Sieciowa pomoc dla ofiar gwałtów

Nowo powstała w Chicago organizacja BWLR, grupująca kobiety, które padły ofiarą gwałtu stworzyła specjalną stronę internetową StopTheAssaults. Zamiarem twórców strony jest zarówno profilaktyka (przez zamieszczanie informacji jak strzec się gwałcicieli), jak i współpraca z policją (zbieranie informacji o przestępcach) oraz pomoc tym kobietom, które zostały juz zgwałcone.

Nowo powstała w Chicago organizacja BWLR, grupująca kobiety, które padły ofiarą gwałtu  stworzyła specjalną stronę internetową StopTheAssaults. Zamiarem twórców strony jest zarówno profilaktyka (przez zamieszczanie informacji jak strzec się gwałcicieli), jak i współpraca z policją (zbieranie informacji o przestępcach) oraz pomoc tym kobietom, które zostały juz zgwałcone.

Strona pozwala też znaleźć pomoc prawną i lekarską kobietom, które padły ofiarą przestępstw seksualnych. "Jest coraz gorzej. Codziennie kobiety są molestowane i gwałcone. Nie możemy tego tak zostawić" - powiedziała Loren Simmons, dyrektorka YWCA w Chicago. "Mam nadzieję, że ta strona pomoże przynajmniej podpowiedzieć kobietom jak się mają odnaleźć po takich strasznych przeżyciach. Nie każda bowiem wie, co w takiej sytuacji ma robić.". Melanie Mosley - pomysłodawczyni strony WWW dodała, że liczy na pomoc wszystkich kobiet przy rozwijaniu tej strony.

Reklama
Dowiedz się więcej na temat: Chicago
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy