Startuje nowa wersja Google+

Googłe + się zmienia. Nowa wersja wprowadza przede wszystkim nowy, czytelniejszy interfejs wzorowany na pozostałych usługach i systemach od Google, a jeśli chodzi o funkcjonalności - powróciły między innymi społeczności i kolekcje, które jak twierdzi koncern były ważne dla użytkowników.

Prace nad udostępnieniem wszystkim użytkownikom nowej wersji już trwają. Co ciekawe, w dniu wczorajszym uzyskałem po zalogowaniu dostęp do nowej wersji serwisu poprzez pokazany poprzednio komunikat a dziś...  pomimo wielu prób domyślnie ładuje się dotychczasowa wersja. Jest jednak prosty sposób na wywołanie nowego wyglądu: wchodzimy tutaj i klikamy na pasek wyszukiwania na stronie... zostaniemy przełączeni do nowej wersji serwisu.

Wprowadzone przez Google zmiany w G+ z pewnością mogą się podobać. Wyeksponowanie społeczności i grup także może wyjść G+ na dobre. Osobiście kibicuję Google+ i mam nadzieję, że nowa odsłona znajdzie spore grono wiernych fanów, którzy jak dotąd nie poznali dobrze tego serwisu.

Reklama

Krótka lista ciekawych nowości poniżej:

- Społeczności to grupy dyskusyjne wywodzące się jeszcze z usługi Google Groups. Nawet jeśli nie korzystaliśmy aktywnie z G+ to najpewniej dołączaliśmy do niektórych grup aby np. przetestować wersję beta jakiegoś programu.

- Kolekcje pojawiły się w maju tego roku jako narzędzie do porządkowania i bycia na bieżąco z naszymi zainteresowaniami.

- Zmiany w wyglądzie nie kończą się na kolorystyce - zamiast wysuwanego menu od teraz po lewej stronie mamy widoczne odnośniki do wszystkich elementów usługi G+. Strona główna skupia się teraz na prezentowaniu postów i umożliwia szybkie dodanie własnego postu.

Adrian Smorąg

Źródło informacji

android.com.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy