Tajwańska zabawka po polsku zachęca dzieci do zażywania narkotyków

Wygląda na to, że producent pewnej niewinnie wyglądającej zabawki nie do końca wie chyba, jakie przesłanie wysyła w świat, bo zabawka dla dzieci i narkotyki nie bardzo idą ze sobą w parze.

Jak informuje Taiwan News, tajwańscy rodzice bardzo zainteresowali się sprawą pewnej zabawki dla dzieci dostępnej w sieci sklepów Carrefour i platformach zakupowych typu Shopee, Rakuten, Aliexpress czy Amazon. Mowa o maskotce o kształcie kaktusa, która tańczy, śpiewa i reklamowana jest jako pomagająca stymulować wyobraźnię i kreatywność u dzieci oraz odpowiednia dla najmłodszych.

I wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że ten milutki kaktus śpiewa utwór rapera Cypisa zatytułowany Gdzie jest biały węgorz? (Zejście), który traktuje o kokainie! Cała sprawa mogła się w ogóle nie wydać, ale zabawka przypadkiem trafiła w ręce Polki mieszkającej w Taichung - ta wybrała się pewnego dnia ze swoim dzieckiem do sklepu Carrefour i jakie było jej zdziwienie, kiedy odkryła tam maskotkę dla dzieci rapującą dość kontrowersyjne wersy. 

Reklama

Mowa jest tu bowiem o kokainie i próbie samobójczej: - Kokaina i próba samobójcza powtarzane raz za razem. To naprawdę szokujące - skomentowała całe zajście i szybko ostrzegła na polskim forum innych rodziców, dzieląc się nagraniem kaktusa.

Jej zdaniem 32-centymetrowa zabawka jest powszechnie dostępna, kosztuje dosłownie 10 USD i wzbudza zainteresowanie dzieci, choć te zdecydowanie nie powinny się nią bawić z włączonym dźwiękiem, a przynajmniej te rozumiejące język polski, bo piosenka zdecydowanie skierowana jest do dorosłych odbiorców. Co ciekawe, szybki rzut oka na polskie Allegro pokazuje, że kaktus zdążył już dotrzeć także do naszego kraju, więc rodzicom polecamy uważać, co dokładnie kupują swoim pociechom.

Źródło: GeekWeek.pl/taiwannews/Fot. Amazon

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy