Twitter ma 7 lat i 200 milionów aktywnych użytkowników

Dokładnie siedem lat temu Jack Dorsey ćwierknął pierwszą wiadomość, zapewne nie spodziewając się tak ogromnej popularności jego serwisu.

Twitter to platforma społecznościowa, która ma 200 milionów aktywnie udzielających się użytkowników. Każdego dnia dodawanych jest ponad 400 milionów wpisów. Jest to także jedyny serwis, który zyskuje na popularności, ograniczając użytkownikom możliwość postowania dłuższych wiadomości.  

Z racji, że największy konkurent Facebooka kończy siedem lat, jego twórcy przygotowali krótki materiał wideo przedstawiający najważniejsze wydarzenia z życia serwisu.

Możemy się z niego dowiedzieć między innymi, kiedy Twitter został wzbogacony o hashtagi bądź też opcję udostępniania statusu innej osoby. Właściciele serwisu chwalą się, iż najszybciej rozprzestrzeniającym się wpisem była notka Baracka Obamy, który pochwalił się ponownym zwycięstwem w wyborach. W krótkiej prezentacji widzimy także tsunami, które nawiedziło Japonię i efekt w postaci lawiny wpisów, opisujących to tragiczne wydarzenie.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Twitter | Media społecznościowe | Facebook
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy