Reklama

Uwaga na e-maile od Visy

Jeśli otrzymałeś bądź otrzymasz e-maila od Visy - wydawcy kart płatniczych i kredytowych - z prośbą o weryfikację nie odpowiadaj na niego!

Sprawa fałszywych e-maili, rozsyłanych rzekomo przez wydawcę kart Visa, została dostrzeżona i uznana za stwarzającą zagrożenie już przez kilka polskich banków, które poinformowały klientów na swoich stronach o możliwym zagrożeniu.

Według serwisu PRNews jest to pierwszy tego typu atak skierowany na klientów polskich banków.

Poniżej zamieszczamy treść e-maila (pisownia oryginalna) rozsyłanego do internautów. Prosimy na niego nie odpowiadać!

Wraz z dniem 14.06.2007,

Organizacja Visa, jeden z głównych wydawców kart kredytowych i debetowych na świecie, rozporządził nową ustawę dla Europejskich Systemów Bankowości.

Reklama

Tym samym zobligował Polskie Banki do weryfikacji swoich klientów, jako właściwych posiadaczy kart kredytowych i debetowych. Cały proces weryfikacji ma na celu poprawienie bezpieczeństwa oraz zmniejszenie nadużyc związanych z płatnościami on-line. Dla każdego użytkownika, zostanie wygenerowane specjalne hasło oraz prywatny klucz, dzięki czemu osoby trzecie nie będą miały dostępu do poufnych informacji.

Klient który zostanie poproszony o weryfikacje, lecz się z niej nie wywiąże, może liczyć się z zablokowaniem numeru karty.

Naciśnij przycisk "Weryfikacja" w celu dokonania weryfikacji.

(Cały proces weryfikacji trwa do kilku minut)

Dziękujemy za poświęcony czas.

Listę Banków które prowadzą weryfikację znajdziejsz na stronie:

http://www.visa.pl/wydawcykartvisa/

C Copyright 2007, The Visa Europe Company. All rights reserved.

Warto w tym momencie przypomnieć, że banki ani żadne poważne instytucje finansowe nie wysyłają do swych klientów e-maili z prośbą o podanie loginów czy haseł, nie wymagają także zazwyczaj podawania hasła po zalogowaniu się do systemu. Jeśli zauważysz, że system prosi Cię o podanie danych dostępowych w miejscu, w którym nigdy tego robił, skontaktuj się ze swoim bankiem - najprawdopodobniej jest to próba wyłudzenia twoich danych.

Pamiętaj, że bezpieczeństwo pieniędzy zgromadzonych na naszych kontach bankowych nie zależy jedynie od banków. Wiele do zrobienia mamy my - posiadacze kont.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama