Vista, Facebook, a może @? Jak nowocześni rodzice nazywają swoje dzieci

Córka aktorki Gwyneth Paltrow ma na imię Apple, ale to imię ma więcej wspólnego ze zwykłym jabłkiem niż firmą z Cupertino. Nie brakuje jednak rodziców, którzy uwielbiają nowe technologie do tego stopnia, że skazują swoje dzieci na wieczne drwiny. Oto najdziwniejsze imiona, jakie im nadano.

Listę najdziwniejszych imion dla dzieci, związanych w jakiś sposób z nowymi technologiami, publikuje Mashable. Przegląd jest fascynujący: w USA zeszłej jesieni przyszła na świat mała Hashtag (dobrze, że nie #Hashtag). W Egipcie pewien mężczyzna nazwał córkę Facebook, by docenić wkład społecznościowego giganta w tamtejszą rewolucję.

W Izraelu rodzice uznali, że lepszym imieniem dla dziewczynki jest Like. Pewna chińska para chciała nazwać syna @, ale okazało się, że chińskie dzieci nie mogą się nazywać @. Inne nietypowe imiona dla dzieci, które w ostatnim czasie przewijały się w mediach, to Google, Jon Blake Cusack 2.0 (bo Jr. Byłoby zbyt banalne), Vista.

Reklama

Nie mogło zabraknąć także Siri. To imię właściwie nie powinno zaskakiwać, ponieważ istniało zanim w ogóle usłyszeliśmy o wirtualnej asystentce. Ale dopiero po tym jak właściciele iPhone’ów zapoznali się z tą Siri, imię stało się naprawdę popularne.

Właściciele firm, które są “doceniane" w ten sposób przez młodych rodziców, teoretycznie powinni być wniebowzięci. Teoretycznie. Mashable pisze, że branża wcale nie uważa tego za pochlebstwo. Powód jest prosty: kiedy w mediach pojawia się taka historia, większość ludzi nie myśli “O, to musi być naprawdę świetna marka!", tylko zastanawia się, co z takimi rodzicami jest nie tak.

Marta Wawrzyn

komorkomania.pl


Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: dzieci | imiona | Facebook | Apple
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy