Większość z nas kradnie połączenia Wi-Fi

Według "The Times" - ponad połowa użytkowników posiadających komputery wyposażone w karty bezprzewodowe skorzystała z nielegalnego dostępu do internetu.

"Podpinanie" się pod sieci Wi-Fi jest dość pospolitym zjawiskiem, choć w Wielkiej Brytanii tylko 11 przypadków zakończyło się aresztowaniem.Dane statystyczne przedstawiła firma Sophos, która przeprowadziła ankietę. W sondażu wzięło udział 560 osób, spośród których 54 proc. odpowiedziało, że korzystali nielegalnie z niezabezpieczonych sieci Wi-Fi przynajmniej raz.

"The Times" uzyskało dostęp do informacji od jednej z agencji rządowych, która poinformowała, że "... każdy użytkownik komputera a szczególnie administrator routera Wi-Fi powinien zadbać o własne bezpieczeństwo. Hakerzy korzystając z bezprzewodowych punktów dostępowych mogą włamywać się do innych systemów teleinformatycznych. Jeśli haker zaloguje się na nielegalną stronę, ewentualna interwencja policji odbędzie się w obrębie adresu IP routera Wi-Fi. Dlatego w interesie każdego z nas jest zabezpieczenie się - łatwiej udowodnić winę, niż niewinność.", czytamy w "The Times".

Reklama
cyberterroryzm.pl
Dowiedz się więcej na temat: times | The Times | WiFi
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy