YouTube: Płatne kanały jeszcze w tym tygodniu?

Google od kilku lat chce zapewnić profesjonalny kontent dla swoich usług streamingu wideo. W przypadku serwisu YouTube zadanie to utrudnione jest głównie ze względu na ogromny ruch, co przekłada się na trudności z generowaniem przychodów z reklam. Od dłuższego czasu pojawiały się więc informacje, że serwis planuje wprowadzić płatny kontent dla subskrybentów. Teraz niespodziewanie temat powrócił i wszystko wskazuje na to, że płatne kanały pojawią się jeszcze w tym tygodniu.


W pierwszej kolejności opłaty mają zostać wprowadzone w kanałach cieszących się największą popularnością, a także tych należących do celebrytów. Przedstawiciele firmy tłumaczą ten krok oddzieleniem często powtarzających się i mało bogatych w treści kanałów, od tych pełnowartościowych, skupiających bazę materiałów z wybranej dziedziny. Dzięki wprowadzeniu opłat, kanały takie mają być bardziej atrakcyjne, a co się z tym wiąże, przyciągać osoby poszukujące wybranych tematów. Ile zatem będziemy musieli zapłacić?

Reklama

Na początek planowane jest wprowadzenie 50 kanałów tematycznych. Miesięczna opłata za subskrypcję wybranego wynosić ma 1,99 dol. Nie podano jeszcze szczegółowej listy kanałów, jednak póki co wymieniono WWE (kanał poświęcony wrestlingowi), The Onion (serwis informacyjny) czy HowCast (serwis poradnikowy dotyczący niemal każdej dziedziny życia). W pierwszej kolejności będą to raczej zagraniczne konta. Niewykluczone jednak, że w kolejnych miesiącach zasięg może dotyczyć również naszych rodzimych kanałów.

Źródło informacji

instalki.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | YouTube
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama