Reklama

YouTube wprowadza opłaty

Firma Google od zapowiedzi przeszła do czynów i wprowadza opłaty abonamentowe za korzystanie z popularnego serwisu społecznościowego YouTube. Na razie płatny jest dostęp do wybranych filmów.

Do tej pory YouTube był całkowicie bezpłatny. Jednak od dawna przedstawiciele Google w wypowiedziach medialnych zapowiadali, że zostaną wprowadzone opłaty za dostęp do niektórych treści serwisu. Do wprowadzenia takiego rozwiania zmusiły Google m.in. kłopoty w rozmowach z wytwórniami filmowymi.

Jak podaje CNN, Google od zapowiedzi przeszło do czynów - serwis już zaczął pobierać opłaty za dostęp do wybranych treści. Na razie m.in do filmów Bollywood, dokumentów czy filmów animowanych. Wkrótce oferta ma być powiększana, YouTube wciąż prowadzi rozmowy z filmowymi producentami.

Reklama

Płatności mają dotyczyć głównie katalogu z dostępem do pełnych filmów, jednak niewykluczone, że portal wkrótce wprowadzi także kilka rodzajów abonamentów za korzystanie z serwisu. Przedstawiciele YouTube zapewniają, że nadal głównym źródłem dochodu serwisu mają być reklamy.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: google + | Google | opłaty | youtube

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy