Reklama

Zatrzymano internetowych oszustów

Kolejni internetowi oszuści zatrzymani. Włamywali się na konta użytkowników serwisu i wystawiał na sprzedaż konsole do gier oraz telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadał.

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy dopuścili się kilkunastu oszustw internetowych, na kwotę ponad 30 tys. zł. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, 22-letni Jacek R. włamywał się na konta użytkowników serwisu i wystawiał na sprzedaż konsole do gier oraz telefony komórkowe, których w rzeczywistości nie posiadał. Atrakcyjna cena i pozytywne komentarze należące do prawdziwych użytkowników popularnego portalu sprawiły, że oszust i jego wspólnicy naciągnęli wiele osób. Jackowi R., Arielowi Z., Michałowi S., Mateuszowi B. oraz Rafałowi W. grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Pod koniec stycznia 2011 roku policjanci otrzymali informację o oszustwach popełnionych na szkodę mieszkańców Częstochowy, Raszyna, Jasła i Chełma. Z przesłanej dokumentacji wynikało, że ktoś włamał się do kont użytkowników znanego portalu internetowego i wystawił na aukcjach konsole do gier i telefony, których w rzeczywistości nie posiadał. Zanim administrator serwisu zdążył zablokować konta, oszustom udało się naciągnąć kilkanaście osób.

Jak ustalili śledczy, jeden z bankowych rachunków należał do 26-letniego Rafała W. Z czasem wyszło na jaw, że konto, na które wpłynęły pieniądze z nielegalnego procederu posiada również 18-letni Mateusz B. i jego rówieśnik, Michał S. Z ustaleń policjantów wynika, że całym przestępczym procederem kierował jednak 22-letni Jacek R. i 18-letni Michał S. To oni wystawiali na aukcjach fikcyjne przedmioty. 26-letni Ariel Z. zajmował się natomiast poszukiwaniem osób, które mogłyby otworzyć rachunek w banku. Działając w ten sposób, mężczyźni oszukali użytkowników popularnego portalu na ponad 30 tysięcy złotych.

Czterej oszuści usłyszeli już zarzuty. Policjanci zabezpieczyli komputery, którymi posługiwali się podejrzani, należące do nich telefony komórkowe, karty bankomatowe i wyciągi z kont. Za popełnione przestępstwa mężczyznom grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Media2
Dowiedz się więcej na temat: zatrzymana | zatrzymanie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy