100 milionów - na dobry początek?

Sprzedaż stumilionowej drukarki laserowej HP dowodzi sukcesu firmy na polu światowej klasy przełomowych rozwiązań w branży, które zmieniły styl pracy na całym świecie. Czy potrafimy sobie wyobrazić dzisiejszy świat bez drukarek?

Rewolucja w dziedzinie druku

W 1984 roku dostępne były tylko dwie metody drukowania treści zapisanej w formie elektronicznej - za pomocą drukarki igłowej lub rozetkowej. Urządzenia te pracowały bardzo głośno i nie umożliwiały drukowania grafiki. W pewnym momencie okazały się przeżytkiem, gdy wiosną tego roku pojawiła się pierwsza na świecie drukarka laserowa LaserJet firmy HP, która wyznaczyła nowe drogi rozwoju osobistych urządzeń do druku laserowego.

To nowatorskie rozwiązanie idealnie sprawdziło się jako podstawowa drukarka do użytku w każdej małej firmie i działach przedsiębiorstw. Było to urządzenie niewielkich rozmiarów, wystarczająco ciche, aby móc je umieścić w biurze - pracowało tak cicho, że nie przeszkadzało w prowadzeniu rozmów telefonicznych i wykonywaniu pracy osobom tam przebywającym. Po podpięciu go do komputera osobistego było idealnym narzędziem do podzielenia się w szerszym gronie tym wszystkim, co zostało stworzone na danym PC. Zostało z entuzjazmem przyjęte przez rynek i jest szeroko stosowane, czego dowodem jest zakup ponad 100 mln drukarek firmy HP na świecie, a już 1 mln w Polsce!.

Reklama

Cena pierwszej drukarki laserowej LaserJet stanowiła równowartość 2750 euro. Urządzenie to pracowało z prędkością 8 stron na minutę, a czas oczekiwania na wydruk pierwszej strony wynosił 2 minuty. Obecne urządzenia laserowe takie jak LaserJet 1320, wykorzystujące technologię Instant-on, drukują 22 strony na minutę, a pierwszą stronę otrzymuje się zaledwie po upływie 8,5 sekundy. Cena drukarki nie przekracza natomiast 15% pierwotnej ceny!

Historia nowatorskich rozwiązań

Od tamtej pory firma tworzy i udoskonala nowatorskie rozwiązania, wprowadzane do urządzeń drukujących HP.

Pierwsza kolorowa drukarka laserowa HP Color LaserJet pojawiła się jesienią 1994 roku, a pierwsze urządzenie wielofunkcyjne, którego głównym elementem jest drukarka weszło na rynek w 1997 roku. Ostatnio natomiast HP przedstawił drukarkę LaserJet o najmniejszych wymiarach wśród drukarek dostępnych na świecie.

Pierwsza drukarka LaserJet była też zapowiedzią wielu nowatorskich rozwiązań, w tym możliwości drukowania w sieci już w 1991 roku, wprowadzenia oprogramowania Web Jetadmin w 1993 roku oraz uniwersalnego sterownika Universal Printer Driver w 2005 roku.

Rzecz jasna HP nie poprzestaje na dotychczasowych osiągnięciach, opracowując przełomowe produkty i usługi na polu rozwiązań dot. druku, czego dowodzi najnowsza oferta.

Drukarka HP LaserJet seria P2014

Osobista drukarka HP LaserJet P2014 to urządzenie wysokiej klasy, zapewniające profesjonalną jakość dokumentów czarno-białych, dużą prędkość druku oraz zgodność - wszystko to za rozsądną cenę.

Drukarka HP LaserJet seria P2015

Ta niewielka monochromatyczna drukarka LaserJet umożliwia zespołom drukowanie na żądanie dokumentów profesjonalnej jakości z rzeczywistą rozdzielczością 1200 dpi. Dzięki prędkości 26 str./min, drukarka zaspokaja rosnące potrzeby firmy w zakresie druku, ponadto jest łatwa w instalacji i obsłudze.

Drukarka HP LaserJet seria P3005

Drukarka HP LaserJet zapewnia szybki, elastyczny druk w czerni, co pozwala zwiększyć wydajność. Dzięki prędkości do 33 str./min można wydrukować więcej. Inne zalety to łatwość połączeń, wbudowany, w pełni funkcjonalny interfejs sieciowy, opcje podawania papieru i znakomita jakość druku o rzeczywistej rozdzielczości 1200 dpi.

HP Color LaserJet seria CP3505

Wydajna praca w zespole dzięki prędkości do 21 str./min oraz możliwości rozpoczęcia drukowania w 12,5 s. Urządzenie zapewnia wiele korzyści dzięki kasetom z tonerem, które wystarczają na wydrukowanie 6000 stron1, oraz technologii HP ImageREt 3600, która gwarantuje najlepszą domyślną jakość druku.

POSZUKIWANA, POSZUKIWANA? NAGRODA 1 MILION!

Z okazji sprzedania 100-milionowego laserowego urządzenia drukującego HP na świecie oraz 1 MILIONA W POLSCE, HP ogłasza akcję "POSZUKIWANA"!

Właściciel najstarszej działającej drukarki laserowej HP otrzyma najnowsze urządzenie drukujące HP oraz 1 milion wydruków gratis*!

Szczegóły i regulamin na www.hp.pl/milion

1) Podane wydajności kaset z tonerem dotyczą stron o pokryciu 5%.

*obejmuje: tonery i materiały eksploatacyjne do drukarki w trakcie 18 miesięcy od otrzymania nagrody

Artykuł sponsorowany
Dowiedz się więcej na temat: drukarka | poszukiwani | firmy | urządzenie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy