AMD: smartfony i tablety nie wyprą komputerów

Ostatnio wiele mówi się o tym, jak smartfony i tablety stały się ważnymi urządzeniami w życiu wielu konsumentów. Jednak tak samo jak rower nie jest w stanie zastąpić samochodu, tak te produkty nie są w stanie sprawić, by PC-ty stały się zbędne.

Smartfony i tablety nie zastąpią komputerów
Smartfony i tablety nie zastąpią komputerówAFP

Dlaczego więc komputery wciąż się rozwijają? Po części jest to związane z mobilnością: większość komputerów jest dziś sprzedawana w formacie notebooków i laptopów. Można je ze sobą zabrać i korzystać w różnych celach, gdyż posiadają wygodną klawiaturę, dobry monitor i wystarczającą moc obliczeniową, pamięć, i pojemność dysku. Ta wygoda jest bardzo atrakcyjna dla tych z nas, którzy prowadzą zróżnicowany tryb życia, będący mieszanką biznesu i przyjemności. Komputer osobisty ma dużo wszechstronnych zastosowań: jest albumem fotograficznym, centrum komunikacji, telewizorem i odtwarzaczem filmów, niezbędnym narzędziem pracy oraz systemem rozrywki i edukacji.

Nasze cyfrowe życie coraz większy nacisk kładzie na wizualizację. Możliwości nowoczesnych notebooków pozwoliły nam pozostawać w stałym kontakcie z naszymi znajomymi i przyjaciółmi poprzez wideo-rozmowy, oglądanie klipów wideo w sieci, grę w gry komputerowe, oglądanie filmów w jakości HD i przechowywanie zdjęć, które wyglądają równie dobrze na monitorze jak po wydrukowaniu.

Nowoczesny notebook robi to wszystko z łatwością, a jeśli masz jeszcze większe potrzeby, to zidentyfikowanie odpowiedniego produktu nie jest trudnym zadaniem. Używasz swojego komputera do oglądania filmów i gier? Zwróć uwagę na najlepszą grafikę i duże monitory o wysokiej rozdzielczości. Często jesteś w ruchu? Poszukaj lekkich modeli wyposażonych w baterie o długiej żywotności.

Nigdy nie kończący się cykl udoskonalania jest oparty na naszej umiejętności łączenia technologicznych składników. Mikroprocesor odgrywa tutaj ogromną rolę. Na przykład, poprzez połączenie procesora z kartą graficzną w przełomowym rozwiązaniu nazwanym przez nas układem APU. Poprzez optymalizację naszych koncepcji zarządzania energią i grafiką, jesteśmy w stanie wspierać niedrogie, bardzo eleganckie projekty notebooków, które są również bardzo szybkie i dobrze zbalansowane.

To mit, że Bill Gates powiedział kiedyś, że "Gdyby General Motors był na bieżąco z najnowszymi technologiami, tak jak branża komputerowa, to wszyscy jeździlibyśmy samochodami za 25 dolarów spalającymi jeden galon paliwa na 1000 mil." Ale jako skrót myślowy dla niesamowitej historii rozwoju komputerów brzmi całkiem nieźle.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas