AMD w końcu sprzedaje procesory Barcelona

Korporacja AMD w końcu zaczyna sprzedaż długo oczekiwanych procesorów o kodowej nazwie Barcelona. Firma zapowiedziała już, że czterordzeniowe Opterony, które póki co w limitowanej liczbie trafią do producentów, będą ogólnie dostępne od środy.

AMD zaczęło sprzedawać czterordzeniowe układy serwerowe już we wrześniu, ale sprzedaż wstrzymano z powodu problemów znalezionych w tych procesorach. Kiedy firma zajmowała się naprawianiem, Intel był bardzo zajęty wprowadzaniem swoich czterordzeniowych układów, co znacznie wpłynęło później na pozycję koncernu na rynku, jeśli chodzi o ten segment.

A co mówią analitycy rynkowi?

- Straciłem nieco wiarę w AMD - twierdzi Dan Olds, analityk z Gabriel Consulting Group. Byłem wielkim fanem, kiedy AMD wprowadziło Opterony we wrześniu. Ale obecnie, jeśli firma nie może wprowadzić swojego produktu na czas, w dodatku oferującego najwyższą wydajność, to wówczas pozostaje jej tylko jedno. Aby utrzymać się w grze trzeba oferować stosunkowo wolne układy, ale także bardzo tanie - wyjaśnia Olds.

Reklama

Kishna Weaver, menadżer z AMD zajmujący się Opteronami, twierdzi że plany AMD są obiecujące.

- Opteron w końcu pojawił się na rynku. Myślę, że obecnie klienci rozważają podczas zakupu wydajność, pobór mocy i cenę. Wydajność natomiast zawsze była dużym argumentem przemawiającym za kupnem i na tym polu AMD na pewno zajmie pierwsze miejsca w niektórych benchmarkach - dodaje.

Aktualnie komputery HP ProLiant DL585 G5 i BL685c G5 oferują już procesory Barcelona. Jak twierdzi AMD, pozostali konkurenci będą sprzedawać podobne maszyny jeszcze w tym kwartale.

CafePC.pl
Dowiedz się więcej na temat: wydajność | firma | FC Barcelona
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy