Apple warte więcej niż Google i Microsoft razem wzięte

Akcje Apple w tym roku przeżywają prawdziwie złoty okres. Gigant z Cupertino osiągnął wartość giełdową prawie 460 miliardów dolarów, zostawiając największych rywali daleko w tyle.

Za pojedynczą akcję Apple na tę chwilę trzeba zapłacić około 493 dol., choć rok temu cena była o 150 dol. niższa. Specjaliści przewidują, że wartość giganta z Cupertino może jeszcze bardziej wzrosnąć, przebijając tym samym chwile największego triumfu Microsoftu z 1999 roku, kiedy firma ta była warta nawet 474 miliardy dolarów.

Niezależnie od tego czy ktoś jest zwolennikiem, czy też przeciwnikiem Apple, nie sposób nie dostrzec, że firma ta jest niezwykle mądrze zarządzana. Ojcem sukcesu marketingowego produktów takich jak iPhone, iPad czy seria MacBooków jest Steve Jobsa, ale idea rozwoju firmy jest godnie kontynuowana przez Tima Cooka.

Firmy znaczące nie mniej w branży IT co Apple, nie mogą pochwalić się tak spektakularną wartością giełdową. Według AppleInsider, Microsoft osiągnął pułap 260 miliardów dol., podczas gdy Google dobiło do 200 miliardów dol. Łatwo policzyć, że firma z logo nadgryzionego jabłka jest warta więcej niż Microsoft i Google razem wzięte. Ba, według najnowszych danych wartość Apple przekracza produkt krajowy brutto Szwecji (458 miliardów dolarów).

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Cupertino | Google | Microsoft | Apple

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy