ArcTouch - ArcTouch - rewolucyjna myszka Microsoftu?

Do mediów przedostaje się coraz więcej informacji na temat tajemniczego urządzenia Microsoftu o nazwie ArchTouch. Najnowsze z nich sugerują, iż w laboratoriach badawczych koncernu z Redmond powstał jeden z najciekawszych projektów myszki komputerowej.

Projekt ArchTouch jest prawdopodobnie częścią większego programu o nazwie "Mouse 2.0", którego szczegóły badacze Microsoftu zaprezentowali pod koniec ubiegłego roku. W udostępnionym dokumencie jest mowa o wielodotykowych myszkach komputerowych, wykorzystujących różne technologie. ArchTouch ma być tańszą alternatywą dla kosztownych ekranów dotykowych. Niewykluczone, że jej pierwsza wersja nie będzie wspierała technologii wielodotykowej.

ArchTouch to bezprzewodowa myszka optyczna, pracująca w paśmie 2,4 GHz. Uwagę przyciąga przede wszystkim jej niezwykły, futurystyczny kształt. Pośrodku widzimy pasek, który zastępuje tradycyjne kółko, ale spełnia on taką samą rolę.

Reklama

Największą niespodzianką jest jednak fakt, że kształt ArcTouch można zmienić. Z jednej strony pozwala to na lepsze dostosowanie myszki do dłoni. Z drugiej - użytkownik może całkowicie wyprostować myszkę, otrzymując płaskie urządzenie. Z pewnością ułatwi to transport i przechowywanie ArcTouch. Pojawiają się jednak głosy, że być może po rozprostowaniu będziemy mogli korzystać z urządzenia jak z gładzika znanego z notebooków.

ArcTouch ma ponoć kosztować 70 dolarów. O tym, w jaki sposób działa urządzenie, ile kosztuje i czym tak naprawdę jest powinniśmy dowiedzieć się w przyszłym miesiącu. Wówczas ma ono zadebiutować na rynku.

Mariusz Błoński

kopalniawiedzy.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy