Chemiczne niszczenie nośników danych

Obecnie ok. 70 proc. informacji, w tym informacji wrażliwych, przechowywanych jest wyłącznie w formie elektronicznej. Dlatego też możliwość bezpiecznej, a przede wszystkim skutecznej utylizacji niepotrzebnych nośników danych stała się pilną potrzebą zarówno firm prywatnych, instytucji publicznych, jak i wszystkich organizacji gromadzących dane osobowe.

Substancje chemiczne - dobry sposób, aby zutylizować dane fot. Stasys Eidiejus
Substancje chemiczne - dobry sposób, aby zutylizować dane fot. Stasys Eidiejusstock.xchng

LiquiDATA to polska technologia chemicznego, całkowicie niezawodnego, niszczenia magnetycznych nośników danych, takich jak np. dyski twarde itp. Utylizowany nośnik w wyniku odpowiednich reakcji chemicznych zostaje nieodwracalnie rozpuszczony do postaci cieczy, dzięki czemu nie ma jakiejkolwiek możliwości odtworzenia jego pierwotnej struktury i zapisanych na nim danych. Powstała w wyniku reakcji chemicznej ciecz jest przyjazna środowisku i kierowana jest do oczyszczalniLiquiDATA ścieków, gdzie jako koagulant może być wartościowym składnikiem wspomagającym proces oczyszczania innych ścieków.

Technologia LiquiDATA jest udostępniana w tzw. Mobilnych Centrach Utylizacji Danych (MCUD), czyli specjalnie przystosowanych samochodach-laboratoriach, które klient może zamówić pod wskazany przez siebie adres na terenie całego kraju. Dzięki temu wrażliwe dane mogą zostać zniszczone bez konieczności przewożenia ich na znaczne odległości i narażania na możliwość dostania się w niepowołane ręce. Jednocześnie klient ma pełny nadzór nad procesem utylizacji dzięki zamontowanym w Mobilnych Centrach Utylizacji Danych kamerom wizyjnym, systemowi rejestracji dźwięku oraz przezroczystym elementom konstrukcyjnym reaktorów chemicznych i elementów wyposażenia MCUD.

Technologia chemicznego niszczenia nośników danych posiada pozytywną opinię ekspertów z Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Wojskowej Akademii Technicznej.

Komputer w Firmie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas