Czy dyski HDD są bezpieczne? Milionowe kary za utraty danych

Dyski HDD wciąż są najpopularniejszym nośnikiem danych cyfrowych. Miliony z nich pozostają niezabezpieczone nie tylko w trakcie użytkowania, ale także na koniec procesu ich funkcjonowania. Mało kto pamięta, że nawet ze zniszczonego fizycznie nośnika bardzo łatwo jest odzyskać niegdyś zapisane na nim dane.

Problemu nie rozwiązuje nawet usunięcie plików i przeniesienie ich do kosza przed wyrzuceniem starego urządzenia. Co więcej, formatowanie również nie daje żadnej gwarancji bezpieczeństwa. Numery naszych kart kredytowych, dane osobowe, dokumenty, faktury, wyceny, papiery urzędowe, wszystko to, co trzymaliśmy na dysku, jest łatwe do odzyskania gdy dysk oddajemy, sprzedajemy lub wyrzucamy.


Kwestia ta szczególnie istotna wydaje się w wypadku, gdy mamy do czynienia nie z pojedynczym dyskiem, ale z całą ich masą, jak to ma często miejsce w dużych firmach. Sprawa jest do tego stopnia zaniedbywana, że na błędy pozwalają sobie tu nawet największe korporacje, o czym wzmiankuje poniższa infografika. Jak się przed tym zabezpieczyć?

Reklama

Dowiedź się więcej - kliknij tutaj

.
Dowiedz się więcej na temat: HDD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy