Reklama

Dysk twardy jak karta pamięci

Na polskim rynku pojawiło się urządzenie, które znacznie upraszcza kopiowanie danych z jednego dysku na drugi.

Wiele osób ma do dyspozycji nie jeden, lecz kilka dysków twardych. Oszczędność czasu i energii podpowiada, iż można je zmagazynować poza komputerem, zniweluje to również hałas oraz wibracje jakie powoduje kilka dysków pracujących jednocześnie.

W sytuacji gdy trzeba szybko skopiować z nich wybrane dane, zmagazynować na nich informacje lub po prostu skopiować zawartość dysków zarówno 3,5" lub 2,5",nieodzownym narzędziem może być stacja dokująca podłączana do komputera poprzez USB lub złącze eSATA.

Sweex HDD Dock eSATA + USB to stacja dokująca do dysków twardych SATA 2,5" i 3,5". Urządzenie jest kompatybilne z dyskami twardymi z interfejsem SATA w rozmiarze 2,5" i 3,5". Szybkie połączenie z komputerem zapewniają interfejsy USB 2.0 (do 480 Mbit/s) i szybszy eSATA (zewnętrzny SATA - do 3 Gbit/s). W zestawie znajdują się odpowiednie przewody połączeniowe. Energię dyskom zapewnia zewnętrzny zasilacz sieciowy.

Reklama

Dzięki dużej szybkości przesyłu danych w obie strony możliwe jest kopiowanie zawartości nawet dużych dysków, a także wykorzystywanie ich jako wymiennych pamięci zewnętrznych. Urządzenie objęte jest 2-letnią gwarancją producenta, a jego cena to 89 zł.

Dane techniczne Sweex HDD Dock eSATA + USB:

Chipset: JMicron JM20329

Diody informacyjne: tak

Interfejs dysku twardego: Serial ATA

Obsługiwane formaty dysków: 3.5" i 2.5"

Ilość dysków obsługiwanych na raz: 1

Wymagania systemowe: Microsoft Windows XP, Windows Vista lub Windows 7

Interfejs do połączenia z komputerem: USB 2.0, eSATA

Przewody: eSATA 95 cm, USB 2.0 120 cm

Wymiary: 136 x 60 x 68 mm

Waga: 235 g

Zasilanie: zewnętrzny zasilacz sieciowy (12 V - 2 A, 5 V - 2 A)

Kolor: czarny

Gwarancja: 144 miesiące

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy