Reklama

Idea: SMS na telefon stacjonarny

W dniu 17 kwietnia została uruchomiona w ramach promocji obowiązującej do 6.04.2004 r. możliwość wysyłania do sieci stacjonarnej i odbierania z niej wiadomości SMS. Aby wysłać wiadomość SMS należy wpisać w polu odbiorca siedmiocyfrowy numer telefonu stacjonarnego poprzedzony dwucyfrowym numerem kierunkowym w układzie xxyyyyyy; gdzie xx to kierunkowy a yyyyyy to numer odbiorcy np. (221234567).

W przypadku gdy odbiorca w sieci stacjonarnej nie będzie w stanie odebrać wiadomość natychmiast po wysłaniu system będzie próbował dostarczy SMS w ciągu 24 godzin od pierwszej próby doręczenia. Po 24 godzinach od pierwszej próby doręczenia wiadomość będzie usuwana. Usługa jest dostępna dla wszystkich klientów sieci Idea (tj. użytkowników Idea Meritum, Idea Optima, Idea POP), bez konieczności dodatkowej aktywacji. Opłata za wysłanie SMS do sieci stacjonarnej jest niezależna od innych usług i zawsze wynosi 1,22 PLN (z VAT) za wysłanie.

Wiadomości są dostarczane na telefony stacjonarne w godzinach 6.00-23.00 (wiadomości wysłane pomiędzy 23.00 a 6.00 zostaną dostarczone po godzinie 6.00) w jednej z dwóch postaci: 1. W przypadku gdy do telefonu stacjonarnego dołączona jest specjalna przystawka (lub telefon posiada odpowiednią funkcję) SMS doręczany jest w postaci tekstowej i odczytywany na ekranie urządzenia. 2. W pozostałych przypadkach system wykona połączenie głosowe z telefonem stacjonarnym i serwer odczyta wiadomość po odebraniu połączenia. W przypadku otrzymania wiadomości pomiędzy godziną 23.00 a 6.00 system podejmie pierwszą próbę dostarczenia po godzinie 6.00.

Reklama

System obsługuje wyłącznie SMSy do 160 znaków, które w treści nie zawierają znaków diaktrycznych (np. ś, ź, ć, ą, itp.) napisane w języku polskim. W przypadku uruchomienia w telefonie komórkowym funkcji raportów doręczeń, po wysłaniu SMS na telefon stacjonarny raport "doręczono" oznacza przekazanie SMS do sieci stacjonarnej i nie jest równoznaczny z doręczeniem do odbiorcy.

Więcej informacji na temat tej oferty sieci Idea na stronie www.idea.pl

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: telefon | idea

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL