Jakie laptopy kupują Polacy?

W pierwszym półroczu średnio co 2 minuty ktoś kupił laptopa. Na jaki konkretnie sprzęt polowali użytkownicy Allegro w pierwszych miesiącach tego roku?

Dane serwisu nie pozostawiają wątpliwości - laptop to jeden z najchętniej wybieranych produktów elektronicznych na platformie Allegro. Użytkownicy najczęściej wybierali laptopy marki "HP, Compaq", "Asus" i "Dell". Na czwarty miejscu uplasował się IBM, Lenovo.

Dominującą grupą myśliwych w kategorii laptopy stanowili mężczyźni bo aż 80%. Tylko co piąty laptop został upolowany przez kobietę. Panowie najchętniej mierzyli do komputerów z procesorem I5, ponieważ są one swoistym kompromisem między cena a wydajnością. Na celowniku Użytkowników znalazły się również laptopy z pamięcią RAM 6GB i większą, co jest wynikiem rosnącej popularności systemów 64 bitowych jak np. Windows 7 Home Premium 64 bit, które obsługują takie ilości RAM.

Popularność zyskują również laptopy z dyskami SSD, a to za sprawą coraz niższej ceny, szybkości działania, energooszczędności i odporności na upadki i wstrząsy. Mocno widoczny jest również trend, gdzie coraz więcej sprzętu pozbawionego jest napędu CD/DVD, co wynika z rosnącej popularności i malejącej ceny pamięci USB jak i "odchudzania" laptopów przez producentów.

Reklama

Oto kilka dodatkowych faktów z polowania:

- użytkownicy najchętniej wybierali laptopy o matrycy 15''-15.9'', które stanowiły 64 proc. upolowanych laptopów,

- 63 proc. posiadało matrycę błyszczącą,

- 74 proc. miało procesor dwurdzeniowy,

- połowa miała systemem operacyjnym Windows 7.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Allegro | jacy | Polacy | laptopy | tani komputer
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy