Komputer Acera z Chrome OS-em

Zaprezentowane przez Acera urządzenie DX241H działa nie tylko jako monitor dla pecetów, ale także jako samodzielna stacja do surfowania w sieci.

Dzięki zintegrowanemu procesorowi, złączom USB i Ethernet oraz systemowi Google Chrome OS użytkownik może przeglądać internet bez dodatkowego sprzętu. Oprócz tego maszyna pozwala odtwarzać multimedia z serwerów DLNA. Z acerowskiej serii Display+ na początek do sprzedaży trafi model DX241Hbmiaz kosztujący 299 euro. Ten 24-calowiec o proporcjach ekranu 16:9 wyświetla obraz w standardowej rozdzielczości Full HD, a więc 1920×1080 pikseli oraz dysponuje gniazdami wejściowymi HDMI i VGA. Ma też wbudowane głośniki.

W odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy pecetowych DX241H wyposażono w porty USB i LAN, jak też zintegrowany adapter WLAN. Wszystko to sprawia, że monitor może służyć jako jednomodułowy komputer (All-in-One). Według informacji producenta, pobór mocy wynosi 49 watów. Tak wysoki współczynnik ma związek z podświetleniem CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamps); wiele wyświetlaczy z podświetleniem LED jest znacznie oszczędniejszych.

Reklama

Odtwarzanie multimediów w sieci lokalnej odbywa się w technologii clear.fi - w tym względzie Acerowi zależy głównie na połączeniu urządzeń własnej produkcji. Jak informuje producent, w modelu DX241H zamontowano układ SoC na bazie architektury ARM Cortex A8. Poprzedni monitor z oznaczeniem D241H (bez X) dysponuje też portem USB upstream, który w normalnym trybie pracy wyświetlacza łączy podpięte urządzenia USB z pecetem.

Poprzedni model D241H ma dołączony pilot i odtwarza multimedia również z pamięci masowych podpiętych za pośrednictwem USB. Może zatem służyć chociażby za cyfrową ramkę na zdjęcia. Ponadto ma widżety, które wyświetlają np. prognozę pogody, kalendarz czy wiadomości. Gwoli przypomnienia, Acer i Intel od 2009 roku należą do partnerów Google w ramach inicjatywy związanej z rozwojem systemu Chrome OS. Właściwie pierwsze urządzenia Acera wyposażone w Chrome OS-a, zwłaszcza netbooki, były oczekiwane już w 2010 roku.

HeiseOnline
Dowiedz się więcej na temat: chrome | Google | Acer firma

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama