Reklama

Microsoft ujawnił datę rynkowej premiery Windowsa 10

Dzisiaj firma Microsoft zapowiedziała, że 29 lipca br. Windows 10 będzie dostępny w 190 krajach. System Windows 10 będzie dostępny w formie aktualizacji dla systemów Windows 7 i Windows 8.1.

- Windows 10 to kolejna generacja systemu Windows, zaprojektowana by wspomagać was w tworzeniu wielkich rzeczy. Windows 10 pokazuje naszą wizję bardziej osobistego korzystania z komputera, zdefiniowaną przez zaufanie do tego jak chronimy i szanujemy wasze dane osobowe; mobilność pracy pomiędzy waszymi urządzeniami i naturalnymi interakcjami z urządzeniami opartymi na systemie Windows, wliczając w to głos, dotyk, pismo i hologramy - powiedział Terry Myerson, Corporate Vice President w Microsoft.

Reklama

Windows 10 przywraca Menu Start. Pozwala im również wyszukiwać pliki, przypięte aplikacje oraz "ulubione". System błyskawicznie się uruchamia, wznawia działanie oraz umożliwia dłuższą niż kiedykolwiek pracę na baterii. W ramach najbezpieczniejszej platformy, zawiera Windows Defender, który za darmo chroni przed szkodliwym oprogramowaniem oraz zapewnia darmowe aktualizacje przez cały cykl wsparcia urządzenia. Zoptymalizowana pod kątem korzystania za pomocą klawiatury i dotyku, aktualizacja Windows 10 została zaprojektowana tak, aby była kompatybilna z urządzeniami i aplikacjami Windows. 

Cortana, pierwszy na świecie, w pełni cyfrowy asystent, pomaga użytkownikom wykonywać zadania na wszystkich posiadanych urządzeniach. Cortana uczy się indywidualnych preferencji użytkownika, aby sugerować rozwiązania, zapewnić szybki dostęp do informacji i ważnych przypomnień poprzez głos lub tekst. Windows Hello wita użytkowników po imieniu i pozwala im zalogować się na komputerze bez konieczności podawania hasła - dostarcza natychmiastowy i bezpieczniejszy dostęp do urządzeń z Windows 10 poprzez biometryczne uwierzytelnienie. Windows 10 umożliwia również interakcje z urządzeniem przy pomocy tradycyjnej myszy i klawiatury, lub bardziej naturalnymi metodami jak głos, pismo czy gest.

Nowa przeglądarka

Microsoft Edge, nowa przeglądarka, zaprojektowana do pracy online w nowej formie, oferuje wbudowane opcje pisania, udostępniania i tryb czytania. Integracja z Cortaną sprawia, że Microsoft Edge szybko dostarcza wyniki wyszukiwania i treści bazujące na indywidualnych preferencjach i zainteresowaniach użytkownika.

Zaprojektowany od podstaw na potrzeby Windows, Office pozwala użytkownikom tworzyć i edytować dokumenty Word, dodawać komentarze na slajdach w czasie rzeczywistym przy pomocy opcji pisania, lub z łatwością przedstawiać prezentacje PowerPoint oraz tworzyć lub aktualizować arkusze kalkulacyjne bez użycia klawiatury lub myszy - wszystko dzięki nowym przyciskom w Excelu zaprojektowanym z myślą o obsłudze dotykowej. Wersja desktopowa Office 2016 równie dobrze sprawdzi się na Windows 10.

Windows 10 pozwala na spójną pracę na wielu urządzeniach. Continuum umożliwia wygodne przełączanie z tabletu na komputer PC i na odwrót - ta funkcja będzie dostępna również dla telefonów z systemem Windows. Xbox na Windows 10 dostarcza obszerną platformę Xbox Live zarówno dla komputerów, jak i tabletów z Windows 10. Użytkownicy mogą komunikować się ze swoimi znajomymi za pośrednictwem komputerów z Windows 10 oraz konsol Xbox One podczas gry w dowolną grę na PC, oraz dzielić się treściami z wykorzystaniem Game DVR. Użytkownicy mogą również streamować rozgrywki na ich komputery i tablety z Windows 10 bezpośrednio z konsol Xbox One.

Dostępność aktualizacji

29 lipca, użytkownicy mogą otrzymać Windows 10 dla komputerów PC korzystając z oferty bezpłatnej aktualizacji lub kupując nowe urządzenia z Windows 10. Nowe urządzenia z Windows 8.1 z łatwością zostaną zaktualizowane do Windows 10, ponadto wielu sprzedawców pomoże w procesie aktualizacji. Zaczynając od dziś, użytkownicy mogą też zarezerwować bezpłatną aktualizację. Więcej informacji na Windows.com.

Windows 10 na inne urządzenia będzie dostępny w tym roku w późniejszym terminie.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Windows 10 | Microsoft

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama