Reklama

Monitor bez kabli zaprezentowany przez Fujitsu

Fujitsu zaprezentowało prototyp monitora, który nie potrzebuje kabli! Jak to możliwe?

Mamy już bezprzewodowy internet, możemy przesyłać dane dzięki Bluetooth - do pełni szczęścia brakuje tylko, żeby nasze gadżety i sprzęt komputerowy były zasilane z pominięciem irytującej plątaniny kabli. Fujitsu proponuje rozwiązanie tego problemu - 22-calowy monitor, który nie ma kabli.

Fujitsu Wirless jest zasilany dzięki technologi nazwanej SUPA (Smart Universal Power Access), która korzysta z indukcji magnetycznej. Do zasilania potrzeba "hotspotu" wbudowanego w biurko lub stolika, na którym ustawiony ma być monitor. Zasilanie działa więc w podobny sposób jak maty bezprzewodowe ładujące niektóre modele komórek. Obraz odbierany jest od komputera stacjonarnego albo notebooka za pomocą bezprzewodowego USB o zasięgu do 10 metrów.

Choć technologia wygląda obiecująco, to bezprzewodowe USB znacznie odstaje pod względem prędkości przesyłania danych od popularnego złącza HDMI. Istnieje obawa, że przy obrazach wysokiej jakości monitor nie będzie sprawował się najlepiej.

Reklama

Monitor bez kabli:

Drugim utrudnieniem jest potrzeba wbudowania "hotspotu", a to oznacza, że produktu Fujitsu będzie można używać jedynie w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. Na razie jest to jedynie prototyp, więc można mieć nadzieję, że w niedalekiej przyszłości technologia zdoła się uwolnić od kabli.

Grzegorz Nowak

http://gadzetomania.pl/

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: prototyp | Fujitsu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama